banner143

Yavuz Çifti’nden Dilovası ziyaretleri!

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca her gün bir ilçemizde yapacakları hane ziyaretlerini her programda olduğu gibi bugün de pandemi kurallarına riayet ederek Dilovası’nda gerçekleştirdiler.

Yavuz Çifti’nden Dilovası ziyaretleri!

Dilovası’nda  ikamet eden Gazilerimiz; Mehmet Yakut, Sinan Eren, Mehmet Zengin, Saitbattal Taştan ve Haydar İntepe’yihanelerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını soran Yavuz Çifti: “Sizler bizim her zaman övünç kaynağımız oldunuz. Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek,  gazilerimizin Ramazan aylarını tebrik ettiler.

 Yavuz Çiftinin ziyaretleri ile mutlu olan gazilerimiz ve aileleri: “Sizin evlerimize gelerek bu müstesna günlerde bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk.  Allah devletimize zeval vermesin. Dualarınız, hizmetleriniz kabul olsun.” diyerek, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

SYDV AİLELERİ DE ZİYARET EDİLDİ

 Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşma ayı olması nedeniyle özellikle bu ayda sıkıntı ve darda kalan bir aile kalmaması için ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek kimsesizlerin kimi olmaya devam ettiler.

 Gazilerimize yapılan ziyaretlerin ardından Yavuz Çifti, Dilovası ilçesinde Yetim, Yaşlı, Engelli ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 22 aileyi evlerinde ziyaret ederek, Ramazan aylarını kutladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.

 Her gün bir ilçemizde bize ihtiyacı olanların kapısını çalacağız diyen Vali Yavuz: “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı eşim Selda Hanım ile birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan, Ramazan aylarını kutlayan Yavuz Çifti, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet ettiler. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Yavuz Çifti, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdi.

YAHYA KAPTAN’IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Dilovası ilçesi ziyaretleri kapsamında ecdadımızıda unutmayan Vali Seddar Yavuz, Milli Mücadele yıllarında Kocaeli Bölgesi'nde kurtuluş hareketini örgütleyenve başarılı bir mücadele veren,Kuva-yi Milliye Gebze Milis Kuvvetleri Komutanı Yahya Kaptan’ın kabrini ziyaret etti.

Yahya Kaptan’ın kabrinde dualar eden Vali Yavuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, Aziz şehitlerimize, merhum gazilerimize Allah’tan rahmet diledi.

YORUM EKLE