banner143

Vali Yavuz’dan Darıca’da Pazar mesaisi!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini Darıca’da devam ettirdi. Vali Yavuz, Pandemi kurallarına da riayet ederek, gerçekleştirdiği ziyaretlerinde devletin şefkat elini hissettirdi.

Vali Yavuz’dan Darıca’da Pazar mesaisi!

Vali Seddar Yavuz; Darıca’nın farklı mahallelerinde ikamet eden Şehitlerimiz; Tahsin Sarıtosun, Edip Zengin, Bülent İnal, Murat Tevlim, Hasan Hüseyin Günay ve Ömer Özavcı’nın  ailelerini ziyaret etti.Şehitlerimizin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Vali Yavuz, “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri için ne yapsak azdır. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var. Rabbim sabırlar versin.” dedi. Vali Yavuz’un ziyaretleri ile mutlulukları yüzlerinden okunan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Sizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk.  Allah devletimize zeval vermesin.” diyerek, Vali Yavuz’a, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

ENGELLİLERLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU

 Engelli vatandaşlarımızın gönüllerinde köprü kuran, onları unutmayan Vali Yavuz, Darıca’da ikamet eden; Fatma Şahin ve Elmas Saraç’ı evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak, ihtiyaç ve taleplerini dinledi.“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuruyla hareket eden sosyal devlet anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf etmenin en önemli sorumluluklarının başında geldiğini belirten ValiSeddar Yavuz:  “Devletimiz, engellilerimizin önündeki engelleri kaldırarak sosyal hayat içerisinde yer almalarını sağlamaya çalışıyor.  Hep birlikte, hepimizin aday olduğu engelli olma ihtimali çerçevesinde, engelli vatandaşlarımıza gereken saygı ve gereken özeni göstererek onların hayatını kolaylaştırmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın dün olduğu gibi bundan sonra da daima yanındayız.” diyerek, ihtiyaçlarının karşılanması için yetkililere talimat verdi.

YETİM VE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİ DE ZİYARET EDEREK DUALARINI ALDI

 Buldukları her fırsatta yetimlerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin kapısını çalan, sıkıntılarına ortak olan Vali Yavuz, Darıca ilçesinde ikamet eden biri yetim 2 ihtiyaç sahibi aileyi evlerinde ziyaret etti.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları yerinde gören ve onları dinleyen Vali Yavuz, gönül alarak, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi. Cadde ve sokaklarda karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan Vali Yavuz, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet etti. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Vali Yavuz, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdi.

403 HANEYE KONUK OLDU

Vali Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Darıc’daki   15 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Yavuz bu güne kadar Kocaeli’de 403 aileyi evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak kimsesizlerin kimi olmaya devam etti.

YORUM EKLE