banner114

Uluköylü çağrı yaptı, Gebze Belediyesi sahip çıktı!

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Gebze’ye gelen ve kalacak yeri olmayan aileye İYİ Parti İlçe Başkanı Burak Uluköylü yardım çağrısı yaptı, Gebze Belediyesi sahip çıktı. Erdem ve Ceylan çifti Toprak, Rüzgar, Onur, Ömer ve Evra isimli 5 çocuğuyla İstanbul, Kartal’da yaşadıkları evden kira borcunu ödeyemediklerinden dolayı ev eşyalarını da kira borcuna karşılık ev sahibine bırakıp yaklaşık 1 aydır sokaklarda hayata tutunmaya çalışıyordu.

Uluköylü çağrı yaptı, Gebze Belediyesi sahip çıktı!

Cuma günü Gebze’ye gelen aile, değişik parkalardaki bankların üzerinde yatarak, geceleri ateş yakarak ısınmak suretiyle yaşam mücadelesi verdi.
EN GÜZEL YARDIMLAŞMA ÖRNEĞİ
Yaşanan bu elim olaya Osman Yılmaz Mahallesi Millet Caddesi’nde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu parkında yürüyüş yaparken  İYİ Parti Gebze İlçe Başkan yarımcısı Gönül Vursal şahit olunca, İlçe Başkanı Burak Uluköylü, meclis Üyesi Birol Elüstü ve yöneticiler de ailenin ziyaretine gitti. İYİ Partililer içler acısı durumu görünce vakit kaybetmeden Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Selamet Güner’e ileterek aileye yardım talebinde bulundu. Kısa süre içerisinde Gebze Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kemal Tetik gelerek ailenin öncelikle barınma sorununun çözümü noktasında değerlendirme yaptıktan sonra, ailenin daha önce kirada oturdukları evde hayatlarına devam edebilmeleri adına girişimde bulundu. Girişimler sonucunda ailenin temel gıda ve ihtiyaçları karşılanıp, Gebze Belediyesi’nce tahsis edilen bir araçla ve yine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce bir miktar erzak yardımı yapılmak suretiyle aileyi daha önce kirada oturdukları evlerine uğurlandı. 

YORUM EKLE