banner114

Gebze’ye Huzurevi müjdesi!

Gebze Ticaret Odası meclis salonunda Kocaeli Gebze Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin birinci olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

Gebze’ye Huzurevi müjdesi!

Genel Kurula Kaymakam Mustafa Güler, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldı. Açılış konuşmaları ile başlayan kurulda ardından divan seçimi yapıldı. Akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Divan seçiminin ardından Kaymakam Mustafa Güler yaptığı konuşmada, “Gebze ilçemizde huzurevine uygun yer bulmak için çaba gösterdik. Gebze’de uygun bir yer bulamadık. Bir önceki Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy zamanında başlayan çalışmalar Seddar Yavuz Valimizin olaya sahip çıkması ve desteği ile bugünkü noktaya ulaştı. Daha önce Gebze İlçemizde uygun, istediğimiz büyüklükte ve vasıfta yer bulunamayınca Darıca ilçesi sınırlarında arsa arayışlarını sürdürdük. Nihayetinde 12-13 dönümlük bir hazine arazisi üzerinde 100 odalı bir huzurevi yapılması çalışmaları bugün önemli bir noktaya ulaşmış bulunmaktadır.”dedi.  

BU YIL TEMELİ ATILACAK

Projede temel için gün sayıldığını ifade eden Güler, “İnşallah bu yıl içerisinde temelini hep beraber atmış olacağız. Böylece rahmetli Muzaffer Altıntaş amcamızın vasiyetini yerine getirmiş olacağız. Bu hayırlı müesseselerin yapımına devletimizde çok önem veriyor, en iyi şekilde hizmet sunarak büyüklerimizin duasını almaya çalışıyoruz. Burada niyet edenlerin niyetinin tahakkuk etmesi için gayret edenlere Allah razı olsun diyorum. Bu vesile ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle başta Çanakkale Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan o günden bugüne kadar da bu topraklarda şehit olan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hepinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

YORUM EKLE