banner114

Gebze'de Yetime Umut Ol mağazası açıldı

Hayrat İnsani Yardım Derneği'nin önderliğinde Gebze'de Yetime Umut Ol adlı mağaza açıldı.

Gebze'de Yetime Umut Ol mağazası açıldı

Hayrat İnsani Yardım Derneği'nin önderliğinde Gebze'de Yetime Umut Ol adlı mağaza açıldı. Hayrat insani yardım derneği 2013 yılında kurulan 2017 yılında kamu yararına yardım toplama izin belgesi alan 5 kıta 72 ülkede su kuyusu, eğitim ve kalkınma projelerine, Ramazan ve Kurban bayramları faaliyetlerine, cami ve medreseler yapan, 24 ülkede yetimhaneleri bulunan uluslararası bir yardım kuruluşu.

BELEDİYELERDEN BELGE ALINACAK

Gebze’nin Sultan Orhan mahallesin’de açtıkları yetim sevindirme mağazasında 0-15 yaş arası tüm yetim ve öksüz çocuklara yılda 2 kez olmak üzere (yazlık, kışlık) kıyafet ve oyuncak yardımında bulunuyor. Her çocuk için kışlık verilecek kıyafetler çorap, atkı, bere, eldiven, pantolon, kazak, bot, mont ve oyuncaktan oluşmaktadır.  Bu değerli oluşumdan faydalanmak isteyen tüm vatandaşların bağlı bulundukları belediye başkanlıklarından yetim veya öksüz belgesi alarak mağaza adresine direk başvurmaları durumunda tüm yardımlardan yararlanabilecek.

NAKDİ DESTEKTE BULUNABİLİRSİNİZ

Bu oluşuma destek olmak isteyen vatandaşlar Türkiye’nin her yerinden sıfır kıyafet yada nakdi yardımda bulunabilirler. Kıyafet (atkı,bere,eldiven,pantolon,kazak,bot,mont ve oyuncak) bağışlamak isteyen vatandaşlar Sultan Orhan mahallesi 1116 sokak no:9 Gebze / Kocaeli adresine yardımlarını ulaştırabilirler. Nakti yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar ise  KUVEYTTÜRK-TR900020500000099999100001 IBAN numarasına bağışta bulunabilirler,

Önemli not: Dernek uluslararası faaliyet gösterdiğinden bağışlarınızın direk Yetim Sevindirme Mağazasına ulaşması adına bağış yaparken açıklama kısmına IRD5024152 kodunu yazmanız önemlidir.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 17:05
YORUM EKLE