banner114

Gebze çocuklar için toplandı!

Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurul Toplantısı Kaymakam Mustafa Güler başkanlığında Gebze Ticaret Odası Toplantı Salonunda yapıldı.

Gebze çocuklar için toplandı!

Kaymakam Mustafa Güler başkanlığında yapılan toplantıya; Cumhuriyet Savcısı Hümeyra Çavdar, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Muharrem Poyrazoğlu, İlçe Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak, İlçe Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürü Vedat Turhal, İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Bülent Şahin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Sosyal Hizmetler Müdürü Kadriye Aydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Kütüphane Müdürü Tevhide Buğan, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, kurum ve kuruluşların müdürleri ve yardımcıları katılım sağladı.

 KORUYUCU VE DESTEKLEYİCİ TEDBİRLER KONUŞULDU

Toplantıda koruyucu ve destekleyici tedbir kararları hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından suça sürüklenen çocuklar hakkında alınacak önlemler ve yapılması planlanan çalışmalar, İlçemizde meydana gelen ve suç teşkil eden olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 Kaymakam Mustafa Güler, toplantının amacının korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocuklarımızın ihmalinin ve istismarının önüne geçmek, ayrıca kötü alışkanlıklardan koruyarak daha sağlıklı ve değerlerine sahip çıkan bir toplum oluşturabilmek için bilinç düzeyini artırmak ve kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak olduğunu belirtti.

YORUM EKLE