banner114

EYDEM’de Doğum Günü Mutluluğu

Derince Belediyesi Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Şubat ayında dünyaya gelen EYDEM kursiyerleri İlknur Demir ve Ferhat Karakaya’nın doğum günleri kutlandı

EYDEM’de Doğum Günü Mutluluğu

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün özel önem verdiği Engelsiz Yaşama Destek Merkezi yaptığı faaliyetlerle adından söz ettiriyor. Derince Belediyesi bünyesinde ilçede yaşayan özel gereksinimli bireylere hizmet veren Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’nde (EYDEM) 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi etkinlikleri devam ediyor. EYDEM daha önceki yıllarda verdiği hobi kursları olan el sanatları ve halk oyunlarının yanı sıra bu sene drama, okuma-yazma ve yetişkin resim kursu ile hizmet alanını genişletti. Başkan Aygün de Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’ni sık sık ziyaret ederek burada eğitim gören kursiyerler ve aileleriyle bir araya geliyor. Hedefini engelli bireyler ve ailelerinin sosyal yaşama katılımları olarak belirleyen EYDEM bünyesinde, bir yandan birbirinden önemli çalışmalara imza atılırken, diğer taraftan çeşitli aktiviteler düzenleniyor. 
BAŞKAN AYGÜN YALNIZ BIRAKMADI
EYDEM çatısı altında başlayan toplu doğum günü etkinlikleri de kursiyerlerin mutluluğuna, mutluluk katıyor. Her ay düzenli olarak yapılacak toplu doğum günü etkinliklerinin ilki şubat ayında dünyaya gelen İlknur Demir ve Ferhat Karakaya için düzenlendi. Kursiyerlerin aileleriyle birlikte katıldıkları doğum günü renkli görüntülere sahne oldu. EYDEM kursiyerlerine tek tek hediyelerini veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Özel bireylerimiz bize Allah'ın emaneti. Onların mutluluğu ve ailelerinin geleceğe daha güvenle bakabilmeleri için her zaman yanlarındayız. Kalplerinden sevgi, yüzlerinden tebessüm eksilmeyen Engelsiz Yaşama Destek Merkezi Öğrencilerimiz İlknur Demir ve Ferhat Karakaya’nın doğum günlerini kutladık” dedi. Müzik eşliğinde eğlenen ve kendileri için hazırlanan doğumu günü pastasını afiyetle yiyen kursiyerler neşe içerisinde eğlenirken, uygulamanın EYDEM bünyesinde her ay düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

YORUM EKLE