banner114

Devlet, Kıbrıs Gazilerini ilk kez ziyaret etti!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında 1974 yılında Kıbrıs Barış harekâtına katılan gazilerimizi evlerinde ziyaret etti. 

Devlet, Kıbrıs Gazilerini ilk kez ziyaret etti!

İlk olarak Kıbrıs Gazisi Sabri Gün’ü Pelitli Mahallesindeki evinde ziyaret eden Kaymakam Güler gazimiz ve ailesiyle yakından ilgilenerek, ihtiyaç ve sorunlarını dinledi. Bir sonraki ziyaretini Kıbrıs Gazisi Camal Uluçay’ı Ovacık Mahallesindeki evine gerçekleştiren Kaymakam Güler “Gazilerimiz, fedakârlıklarıyla bizlere nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmiştir. Bugün ecdadımızdan aldığımız aynı ruhla ve aynı düsturla yolumuza devam ediyor, istiklal ve istikbalimize yönelen tüm tehditlere karşı koyuyoruz. Şehit ve gazilerimizden aldığımız inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkıyoruz. Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, Devletimizin tüm kurum-kuruluşları ve imkânlarıyla yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.” dedi.
İLK KEZ ZİYARET EDEN OLDU
Ziyaret esnasında Kıbrıs gazilerimiz bu zamana kadar kendilerini ilk kez devlet büyüğü tarafından ziyaret edildiklerini ifade ederek  bu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Kaymakam Güler’e  teşekkür ettiler. Devletimize ve devleti yöneten büyüklerimize, milletimizin birlik ve beraberliğinin bozulmaması için dua ettiler.
Ziyaretlerinde Kaymakam Güler’e Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadriye Aydemir eşlik etti.
 

YORUM EKLE