banner143

Güler Milli Halterci’yi tebrik etti

Rusya’nın Başkenti Moskova’da yapılan Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası'nda kadınlar 81 kiloda Avrupa 3’sü olan Rabia Kaya, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti.

Güler Milli Halterci’yi tebrik etti

Kaymakam Güler, Milli sporcumuz Rabia Kaya’ya başarı belgesi taktim ederek "Sporcumuzun, Türkiye'nin başarılı olduğu spor dallarından biri olan halter sporunda ay yıldızlı Bayrağımızı uluslararası bir müsabakada göndere çektirme başarısını gösterdiğinden, ülke sporuna vermiş olduğunu katkıdan,  genç sporcularımıza örnek bir insan olmasından,  öğretmenlik mesleğindeki gayretli çalışma ve başarınızdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dilerim.” dedi.

 GURUR DOLU

Milli sporcu Rabia Kaya, sevincini paylaşan ve her daim destek veren Mustafa Güler’e teşekkür ederek, “Ülkemi uluslararası bir müsabakada temsil etmekten gururluyum. Ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşımızın okunması benim için büyük bir onurdur. Bunu yaşamaktan ve ülkemize yaşatmaktan dolayı çok mutluyum” dedi. Milli sporcu Kaya, Kaymakamımızın beni makamında kabul etmesinden ve bu ortamda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Ziyarette Milli Sporcu Rabia Kaya’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Müdürü Sami Atilla eşlik etti.

Rabia Kaya’nın elde ettiği üstün başarılar ile gerek ülkemiz gerekse ilçemiz açısından gurur kaynağı olduğunu belirten Kaymakam Güler, bundan sonraki hedeflerine ulaşma maratonunda kolaylıklar diledi.

YORUM EKLE