banner114

3 Beden Eğitimi Öğretmeninden Çok Güzel Hareketler

Gebze’de de 2017 yılında üç beden eğitimi öğretmeni tarafından kurularak çocukları spora başlatan ve onları iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve düzenli spor yapan bireyler haline getirmeyi ilke edinen Gebze Arena Spor kulübü 4 branşta aktif olarak Gebze Mustafa Üstündağ Ortaokulu spor salonunda çalışmalarına devam etmektedir.

3 Beden Eğitimi Öğretmeninden Çok Güzel Hareketler

Bünyesinde tescilli şube olarak voleybol, basketbol, eskrim ve çevredeki tek futsal (salon futbolu) şubesi bulunan kulüp yaklaşık 100 öğrenciyle spor camiasında yerini aldı.

Kurucuları Cüneyt Pektaş, Ediz Engin Genç ve Recep Özdemir gibi Gebze’nin  tanınmış beden eğitimi öğretmenleri olan kulüp, 2019 yılında isim değişikliği yaparak aynı zamanda çalışmalarını yürüttükleri Gebze Mustafa Üstündağ Ortaokulu ‘nun adını da ekleyerek okul spor kulübü olarak Gebze’yi temsil etmekte.

Geçtiğimiz günlerde okul spor salonunda oldukça kapsamlı bir çalışmayla aydınlatma sistemi, zeminin yenilenmesi, iç ve dış cephe boyası ve spor odası gibi yüksek maliyetli işleri gerek sponsorlar gerekse kendi imkanlarıyla sağladılar.

 Spor odası temini için Mercan Tersanesi sahibi sayın Sedat Mercan, Mythmar Tersanesi genel müdürü Kerim Gül ve Ersin Kılıç, zeminin yenilenmesinde sponsor olan Aydın Sezer ve tüm boya malzemelerini temin eden Zeynep Şahin ile aydınlatma sisteminin yenilenmesinde emeği geçen Cem Balcı’ya törenle plaket takdim edilerek hem okul hem kulüp hem de sporcular adına teşekkür edildi.

YORUM EKLE