banner114

“Yıllar geçtikçe daha iyi anlıyoruz”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 15 Temmuz gazileri ve şehit ailesini ziyaret etti. Ellibeş, “Zaman geçtikçe kahraman milletimizin yazdığı destanın büyüklüğünü daha iyi anlıyor, daha fazla şükran duyuyoruz” dedi.

“Yıllar geçtikçe daha iyi anlıyoruz”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde, bu kalkışmayı durdururken hayatlarını ortaya koyan şehit ailesi ve gazileri yine unutmadı. İzmit’te 15 Temmuz Gazisi Hasan Hüseyin Çiçek, Başiskele’de Şehit Emrah Sapa’nın eşi Ayşe Sapa, Kartepe’de Gazi Naim Süleyman ve ailelerini ziyaret eden Ellibeş, Başiskele’de Urfa’da mayına basarak gazi olan Semih Kayabaya da uğradı. AK Parti İl Başkan Yardımcıları Ahmet Sönmez, Abdullah Binbay ve Zeki Canşi’nin yanı sıra İlçe Başkanları Ali Güney, Mustafa Koral ve Sadık Yılmaz ile Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, bu ziyaretlerde Ellibeş’e eşlik etti. Başkan Ellibeş, bütün şehit ve gazilere minnet borçlu olduklarını, onların vatan sevdası ve milletine olan sevgisiyle her zaman onur duyduklarını belirtti. 15 Temmuz’un yıldönümü olan Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili de konuşan Ellibeş, şunları söyledi:

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

“15 Temmuz'da FETÖ’nün darbe girişimine karşı milletimizin tepyekün direnişinin yıldönümündeyiz. O gece barikatları aşarak, tankları geçerek, kurşunları savuşturarak, tepelerine bırakılan bombalara aldırmadan istiklali için sokağa dökülen, milli iradeye sımsıkı sahip çıkan gazi ve şehitlerimizi elbette unutmadık ve yanlarındayız. Onlara en derin şükranlarımızı bir kez daha sunuyoruz. Bu öyle büyük bir destan ki, tarihimizde eşi-benzeri yoktu. O gece dünyaya örnek teşkil edecek bir dik duruş sergileyen medyamıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, aydınlarımıza buradan bir kez daha selam olsun. Sabaha kadar kesintisiz ezan ve sala okuyan imamlarımıza, müezzinlerimize, seccadelerinin başında dua eden kardeşlerimize, tankın, topun, tüfeğin önüne dikilen bütün vatandaşlarımıza selam olsun.”

YILLAR GEÇTİKÇE BÜYÜKLÜĞÜ ANLAŞILIYOR

“O gece canlarını ülkesi ve milleti için ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, gazilerimize en derin duygularımızla şükranlarımızı sunuyoruz. Sanmasınlar ki, zaman geçtikçe onları unutuyoruz ya da unutacağız. Tam tersine bu destanın büyüklüğünü yıllar geçtikçe daha iyi anlıyor ve daha fazla minnet duyuyoruz. Onların hatırılarını, ülkesi ve milleti için yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Cumhurbaşkanımız nezdinde milletimizin ta kendisini hedef alan; büyüyen, gelişen Türkiye’yi durdurmak için planlanan bu hain girişimi gerçekleştirenlere karşı mücadelemiz daima devam edecek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye kutlu yürüyüşüne devam edecektir.”

YORUM EKLE