banner114

Yıldız ateş püskürdü

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, açtı ağzını, yumdu gözünü...

Yıldız ateş püskürdü

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Gençlik Kolları yöneticisi Bora Kahyaoğlu’nda çıkan Korona Virüs teşhisinin geçtiğimiz hafta yapılan kongreyle ilişkilendirilmesine sert tepki gösterdi. İl Gençlik Kolları Teşkilat başkanlığı görevinde bulunan Bora Kahyaoğlu, hafif bir ateş ve baş ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurmuş, çekilen tomografisinde hiçbir sıkıntı olmadığı söylenmişti. Ancak, İki gün sonra alınan test sonucu ise pozitif çıkmış ve tedavi altına alınmıştı. Bu şekilde kongreye katılan Kahyaoğlu’nun durumuyla ilgili açıklama yapan Yıldız, açtı ağzını yumdu gözünü.

İKTİDARIN YANLIŞ UYGULAMALARININ BEDELİNİ ÖDÜYORUZ

Yıldız, “Bu durum Kongre ile ilişkilendirilmiş partimiz zan altında bırakılmış, partililerimiz korku ve paniğe sürüklenmiştir. Ama bilinmelidir ki bu tür faaliyetlere normalleşme sürecinde izin verilmiş biz de bu izinler doğrultusunda mümkün olan her türlü önlemi alarak kongremizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Kaldı ki kongremize katılan üye ve delegelerimizin içinde belki de onlarca kişi bilmeden bu virüsün taşıyıcısı olabilir. Artık toplumca ne yaptığımızı, ne yapacağımızı bilemez hale geldik getirildik. Siyasi iktidarın eğitim, sağlık, toplumsal, ekonomi ve dış politika gibi alanlardaki yanlış uygulamalarının bedellerini ödemek zorunda bırakılıyoruz.

HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

Bakın ülkemizdeki en büyük risk grubu özel öğretim Kurumlarımız, orada çalışanlar ve engelli yavrularımız. Her türlü sıkıntıyla ve yaşam güçlükleriyle mücadele ediyorlar. Sağlıklı öğrencilerin okulları kapatılırken uzaktan eğitim yapılıp sınava tabi tutulurken özel eğitime izin verilmesi neden sorgulanmaz? Orada çalışan personelin büyük kısmı 3-4 aydır maaşlarını alamıyor. Sigortaları yeterli olmayanlar, bütçelerini ona göre ayarlayan emekliler nasıl geçiniyor, bunlar neden sorgulanmıyor? Bu kadarcık bir yükü bile üstlenemeyen, bu yükü taşıyamayan siyasi irade nasıl olur da dünyanın ilk büyük 16 ekonomisine sahibiz diye övünür. Acaba devlet engelli nüfusunu bu sebeple azaltmak mı istiyor diye bir soru insanların aklına takılmaz mı? Ülkemizin bu süreçten doğru ve akılcı uygulama ve tedbirlerle en az hasarla çıkması en büyük temennimizdir. Sonuç olarak sizi, bizi, hepimizi bu hassas konuda daha dikkatli olmaya davet ediyor, sevgili Bora kardeşimize, ailesine ve tüm hastalarımıza bir kez daha şifa diliyorum.

YORUM EKLE