banner114

Yaman: Yeni Vilayetlere karşıyım!

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, CHP tarafından TBMM’ye sunulan Gebze’nin il olmasına yönelik teklifi şov olarak niteledi.

Yaman: Yeni Vilayetlere karşıyım!

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, CHP tarafından TBMM’ye sunulan Gebze’nin il olmasına yönelik teklifi şov olarak niteledi. CHP Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, Gebze’nin il olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi sundu. Teklif ile Gebze adında yeni bir il ve Mollafenari ile Hereke adıyla da 2 yeni ilçe kurulması istendi. Kanun teklifinin gerekçesinde, “Gebze gelişen ekonomisi, artan nüfusu, artan kamu hizmeti ihtiyaçları bakımından il olabilecek potansiyele sahip bir ilçedir. Gebze il olması durumunda yaklaşık 750 bin civarında nüfusa sahip olacaktır” denildi.

YENİ VİLAYETLERE KARŞIYIM

Ancak, CHP’nin teklifine AK Parti’nin Gebze bölgesinden milletvekili olan, Dilovası’nda yaşayan Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman şaşırtan bir cevap geldi. Yaman, bu teklifin siyasi, şova dönük ve popülist olduğunu söyledi. Yeni il kurulmasına karşı olduğunu söyleyen Yaman, “Türkiye’de yeni vilayetlere karşıyım. Şunu da ifade ediyorum: Eğer Türkiye’de bir ilçe il olacaksa, bu Gebze olmalıdır” dedi.

YORUM EKLE