banner114

Ünlüden Kılıçdaroğlu'na cevap!

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yönelik, 'Sözde Cumhurbaşkanı' açıklamasında tepki göstererek, bedelini milletin ödeteceğini söyledi.

Ünlüden Kılıçdaroğlu'na cevap!

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il başkanlık binasında haftalık olağan basın toplantısı gerçekleştirdi. Ünlü basın açıklamasındaki sözlerine, “Milli Birlik ve toplumsal huzurumuzu baltalamak isteyenlerin oyunları ortadadır. İhanet odaklarını görmezden gelmek mümkün değildir. Türkiye’nin terörle mücadelesinde taviz vermesi istenmektedir. Demokrasinin defin merasimini düzenleyenlerin söyleyecek sözü kalmamıştır. Terör partileri suç işlemektedirler. Bölücü partilerin kapatılması inkar edilemez bir hükümdür. HDP bölücülük yapmasının bedelini ödemelidir” diyerek başladı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SOKAKTA KURULMAMIŞTIR

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı; “Terör örgütleriyle aynı kümeye girenler sivil itaatsizlik eylemlerine destek vermemeliler. Bu onlara tavsiyemizdir. Türkiye Cumhuriyeti sokakta kurulmamıştır, sokakta eylem yapan ajanlara da bırakılmayacaktır. Türkiye terörün kökünü kazımadan istiklalini korumaya alamayacaktır. 2023 hedeflerine Türk Milletini Cumhur İttifakı götürecektir.

SÖZDE DEMENİN BEDELİNİ MİLLET ÖDETİR

Recep Tayyip Erdoğan’a seçilmiş bir insana sözde demek ne demek. Bunun altında ne var. Türk hukuku bunu o genel başkana soracaktır. Sayın Cumhurbaşkanına ‘Sözde’ demek demokrasi kültürüne harekettir, hıyanettir. ABD Başkanına methiyeler düzen birinin bizim cumhurbaşkanımıza sözde demesini vatandaş gerçekten soracaktır. Kamuoyu bunu kabullenememektedir.  Erdoğan’a teşekkür etmek yerine ‘Sözde’ demenin bedelini bu millet ödetir.” MHP Kocaeli Teşkilatı   22 Ocak’ta Kongre Merkezi’nde basına kapalı daraltılmış istişare toplantısı yapacak. Değerlendirme toplantısında çalışmalar ele alınacak.

SP İLE İTTİFAK YORUMU

Ünlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi ile ittifak yapma düşüncesi olduğu iddiaları ve olası böyle bir durumda MHP’nin de bu ittifakta yer alıp almayacağı yönünde sorulan soruya, “İki parti de Milli Görüş tabanından geliyor. Onlar birbirlerini iyi bilirler. MHP olarak ittifakta yer alıp almayacağına liderimiz karar verir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 17:15
YORUM EKLE