banner114

Uluköylü:''İYİ Parti’yi şaha kaldıracağız''

İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Avukat Burak Uluköylü, “İyi Parti’yi Gebze’de şaha kaldıracağız” dedi

Uluköylü:''İYİ Parti’yi şaha kaldıracağız''

İYİ Parti Gebze İlçe Başkanlığı’nın 16 Şubat Pazar günü gerçekleştireceği 2. Olağan Kongresi öncesi Gebze ilçe başkanı Avukat Burak Uluköylü bir basın toplantısı gerçekleştirdi. İlçe binasında bugün gerçekleştirilen basın toplantısında olağan ilçe kongresi ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü, “25 Ekim 2017 tarihinde İyi Parti kuruldu. Bu partiyi İyi Parti’nin bileşenleri arasında bu memleketin bayrağı, ezanı, Atatürk ve cumhuriyetin kazanımları sorunu olmayan din, dil etnik fark etmeksizin tüm herkes var. Kuruluşumuzun ardından erken seçim oldu.

BİR BAYRAK DEĞİŞİMİ OLDU

Erken seçimde yüzde 10 oy alarak 40 vekiller meclise girdi. Bu 18 yıllık AKP iktidarı da ilk defa olan bir olay. Bu milletlin hem iktidara hem de muhalefete bir mesajı idi. Bir şeyler değişebileceği noktasında bilinç oluşturt millet ittifakı oluştu. Yerel seçimlerde de millet ittifakının adaylarını sonuca gitmesi tek parti rejiminin iskeletinin hasar almasına sebep oldu. Partimizin ilk kongreleri oldu. Şimdi de ikinci olağan kongresi süreci başladı. Gebze’de atama bir ilçe başkanımız vardı. Kendisinin özel mazeretlerinden dolayı affını diledi. Kendisinin görevden alınma veya parti dışına itilmesi söz konusu değildir. Patimizde bir kan eğişimi oldu. Bu bir bayrak teslimi oldu.

DELEGE SEÇİMİ ÇARŞAF LİSTELİ

İl başkanımızın öneri ve genel merkezin takdiri ile ilçe başkanı olarak atandık. 50 günlük bir çalışmamız oldu. Sahada olup gerekli çalışmamızı yaptık tüm demokratik kanalları işleterek bir kongre sürecine hazırlı süreci yaşadık. Delege seçimlerin, çarşaf liste biçiminde yaptık. 400 delegemizin seçtik. Genel merkezimizin kongre takvimine uygun olarak 16 Şubat 2020 Pazar günü tarihi verildi. Atandığımız günden bugüne kadar geni tabanla bir mutabıkla iyi partideki tüm yapıları görüşerek bir yapı ortaya koyduk. Geniş tabanlı bir mutabıklı bir delege seçimi yaptık. Pazar günkü kongrede şuan için başka bir adayımız gözükmüyor.

SÜREKLİ SAHADA OLACAĞIZ

Kongremiz şenlik havasında geçecek. Başka bir arkadaşımız aday olabilir. Neden aday oldun sorgusunu sormaz. Onun kararını delegelerimiz verecek. Memleketin milletin umudumu olmuş iyilik hareketinde meral Akşener’in liderliğinde Kocaeli’nin en önemli ilçesi olan Gebze’de İyi Parti’yi şaha kaldıracağız. Kongre sürecinden sonra maratonumuza daha sağlıklı ve daha verimli bir şekilde devam edeceğiz. Ahlaklı ve ettik siyasete yapacağız. Bu yönde bir yönetim oluşturduk. Gebze’nin tüm dengelerine göre bir yönetim listesi oluşturdukça kongrenin ardından bundan sonra sürekli sahada olacağız.

33 İLÇE YÖNETİMİ 100 İL DELEGESİ

İyi parti kimliğimizle siyaset yapacağız. Ahlaklı ve etik siyaset yaparak herkesi sürece dâhil etmek istiyoruz. Burada yakalayacağımız başarı Kocaeli’nin ve Türkiye’nin başarısında ses getirecektir. İnsanları ötekileştirmeden sınıflandırmadan herkesle yolumuza devam edeceğiz. İyi parti bir iyilik hareketidir iyi parti Gebze ve Kocaeli ve tüm Türkiye’ye iyi gelecektir. Olağan ikinci kongremize Kocaeli milletvekilimiz ve aynı zamanda grup başkan vekilimiz Lütfü Türkkan katılacak. Yönetim listesi 33 kişilik asil 33 yedek olarak oluşturacağız. 100 il delegesi seçilecek” dedi.

YORUM EKLE