banner114

Ulaştırma Bakanı Turhan Türkkan'ın Önergesine Cevap Verdi

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Başiskele için büyük önem taşıyan İznik Karayolu’nu gündeme taşımış, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi vermişti.

Ulaştırma Bakanı Turhan Türkkan'ın Önergesine Cevap Verdi

Önergeye Bakan’dan cevap geldi:
Bakan Turhan, Türkkan’ın önergesine verdiği cevapta “Başiskele ile İznik ilçelerini doğrudan bağlayan herhangi bir yol güzergahı ve proje çalışması bulunmamaktadır.” dedi.


 

“BAHÇECİK YOLU KARAYOLLARI SORUMLULUĞUNDA DEĞİL”
Türkkan soru önergesinde Bahçecik Yolu olarak adlandırılan bu yolun, ilçenin ekonomik ve turizm anlamında gelişimine katkı sağlaması yanında, ulaşımda da büyük rahatlık sağlayacağını yazmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, İYİ Partili Türkkan’a verdiği cevapta; Bahçecik Yolu’nun Karayolları sorumluluğundaki yol ağında yer almadığını da ifade etti.

 

BAKAN BAŞKA PROJEDEN BAHSETTİ BUNU DA PARA OLURSA YAPACAĞIZ DEDİ
Cevabında Türkkan’a başka bir yol projesinden bahseden Turhan, bu yolun yatırım programına alınmasının ardından ancak para olursa yapılacağını ima etti.: “Karamürsel-İznik Devlet Yolu’na ait (Orhangazi-İznik) Ayrım-(Gölcük-Yalova) Ayrım Yolu 26,8 km uzunluğunda tek yol olarak projesi tamamlanmıştır. Proje; (Orhangazi -İznik) AyrımıBoyalıca Mevkiinden başlayarak Yalakdere mevkiinden geçmekte olup bu kesimden sonra
mevcut yoldan ayrılarak Yalova ili Altınova ilçe merkezi yakınında son bulmaktadır. Sözkonusu yolun Yatırım Programına alınmasını müteakip bütçe imkanlarına bağlı olarak yapım ihalesi yapılabilecektir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 15:37
YORUM EKLE