banner114

Türkiye, Doğu Türkistan’a neden sessiz?

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Özkara, konuşmasıyla Derince’de gerçekleştirilen konsere damga vurdu. Özkara, Suriye, Irak ve Filistin’e el uzatan Türkiye’nin Doğu Türkistan’a neden sessiz kaldığını sordu. Özkara ayrıca Ülkücülerin Kürt düşmanı olarak gösterildiğini de belirterek “Bunu yapanlar şerefsiz oğlu şerefsizdir” dedi

Türkiye, Doğu Türkistan’a neden sessiz?

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Özkara, göreve geldiği günden bu yana ocağa hareketlilik getirdi. Sosyal sorumluluk projeleri ve sosyal aktivitelere imza atan Özkara, toplumsal meselelerle ilgili sert çıkışlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ülkü Ocakları Derince İlçe Başkanlığı, önceki gece “Birlik ve Beraberlik Gecesi” adı altında dev bir konsere imza attı önceki gün. Yenikent Spor Salonu’ndaki konserde Ülkücü sanatçılar Aşık Sefai, Ahmet Şafak ve Osman Öztunç, şarkılarıyla katılımcıları mest etti. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP MDK Üyesi Selim Çakır, MHP Derince Belediye Başkan Adayı Erkan İnci, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, siyasi partilerin ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.

KUR’AN-I KERİM OKUNDU

Mehteran ekibinin sahneye çıkmasıyla başlayan gece, saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında merhum Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Ali Metin Tokdemir ve şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Programın selamlama konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Derince İlçe Başkanı Burak Dolan, “Aklında her vakit Türkiye olan, İslam ahlak ve fazileti ile kuşanmış, Türklük gurur ve şuurunu şiar edinmiş ülkücülerin bir ve beraber olması Türk Devleti’nin milletiyle beraber olmasıdır” dedi. Sözlerini Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milli birlik ve beraberlik önce milleti oluşturan unsurların bir ve beraber olmasından geçiyor” sözleriyle tamamlayan Dolan’ın ardından kürsüye Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Özkara çıktı. Özkara’nın konuşmasında ülkücülerin Kürt düşmanı olarak gösterilmesi ve Doğu Türkistan’a karşı sağırlaşanlar vardı.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

"Ülkü Ocakları Türk milletinin yegane temsilcisidir" diyerek sözlerine başlayan Özkara, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif'in "Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez" dizelerini örnek göstererek birlik ve beraberliğin gerekliliğini dile getirdi. Özkara, sözlerine şöyle devam etti: “Yüce Türk milleti asırlar boyu süren tarihi boyunca nice badireler, nice savaşlar atlatmış ama hiçbir zaman işgal edilememiş, ele geçirilememiştir. Bütün bu badireleri atlatmasındaki en büyük etken birlik ve beraberliği olmuştur. Çanakkale savaşında gösterilen birliktelik ruhu Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkes’iyle hep beraber ortaya çıkmış; 7 düvele düşmanı dar etmiş ve Çanakkale’yi düşmana geçirtmemiştir. Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, Sakarya Meydan Muharebesi öncesi ‘Hattı müdafaa yoktur sattı müdafaa vardır’ diyerek cephenin tüm Anadolu toprakları olduğunu söylemiş ve bunu da Türk milletinin birliğine güvenerek yapmıştır.

ÜLKÜCÜLERİ KÜRT DÜŞMANI GÖSTEREN ŞEREFSİZDİR

Emperyalist güçlerin üzerimize oynadığı oyunlar bitmemiş, bizleri en çok birlik ve beraberliğimizden vurmaya çalışmıştır. Emperyalist güçler bizi, yerli iş birlikçilerini kullanarak 70-80’li dönemlerde sağ-sol diye ayırmaya kalkmış, peşinden alevi-sünni ayrımına düşürmeye çalışmış, ardından Türk-Kürt ayrımına düşürmeye çalışarak birliğimizi bozmaya yeltenmiştir ve Elhamdülillah başaramamıştır. Ülkücüler bugün hala bu düşüncelerdeyken Ülkücülere bölücü diyenler ve ülkücüleri Kürt kökenli kardeşlerimizin düşmanı olarak gösterenler haindir, şerefsiz oğlu şerefsizdir. Birlikteliğimizi en güzel ve en güçlü şekilde en son 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı gösteren Türk milleti, siyasi farklılıklarını, tuttuğu futbol takımını, etnik kökenini bir kenara atmış topyekun hep birlikte haine fırsat vermemiş, tanklara, uçaklara hep birlikte göğüs germiş ve şanlı TÜRK bayrağını namahrem ellere bırakmamıştır.”

SUÇLARI TÜRK OLMALARI MI?

Konuşmasının devamında Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan işkencelerden bahseden Özkara, şunları kaydetti: “Katil Çin yıllardan beri Uygur Türklerine çeşitli işkenceler yapmakta ve onları asimile etmeye çalışmaktadır. Doğu Türkistan’da kimse ibadetlerini yerine getirememektedir. Uygur Türkü kardeşlerimiz Nazivari kamplarda işkence görmekte, bu gördüğü işkenceler sebebiyle çoğu aklını yitirmekte ve can vermektedir. Uygur Türkü soydaşlarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz kürtaja zorlanmakta, doğan çocuklara dahi işkence yapılmakta, Türk ve Müslüman ismi dahi verilememektedir. Uygur Türklerini anlamak için aynı şeylerin başımızdan geçmesi mi gerekmektedir? Elini Suriye’ye, Irak’a, Filistin’e velhasıl her din kardeşine uzatan Türkiye, Doğu Türkistan’a niye sessiz kalmaktadır? Uygur Türklerinin suçu Türk olmaları mıdır? Doğu Türkistan bizim namus davamızdır. Ben haykırıyorum siz de haykırın: Kahrolsun Kızıl Çin, yaşasın tam bağımsız Doğu Türkistan.” Özkara, konuşmasının sonunda “Al bayraktan gök bayrağa selam olsun” diyerek Doğu Türkistan bayrağı salladı. Özkara’nın konuşmasının ardından konsere geçildi.

YORUM EKLE