banner114

TRT Çocuk Kanalının Bu Kaçıncı Rezaleti?

DEVA Partisi Darıca İlçe Başkanı Muhammet Ali Ünsür, TRT Çocuk kanalına tepki gösterdi.

TRT Çocuk Kanalının Bu Kaçıncı Rezaleti?

Ünsür, yaptığı açıklamada TRT Çocuk ile ilgili tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: “Çocuklarımızı güvenle emanet ettiğimizi düşündüğümüz ve daha önce de birçok rezalete imza atan TRT Çocuk kanalı ve ilgili yayınlar için gerekli müdahalelerin yapılmasını çocuklarımız adına, kamu adına talep ediyoruz.

Yetkililere tekrar sesleniyoruz, TRT rezaletlere doymadığı gibi gelen tepkilere de kulağını tıkamakta. Bir açıklama yapmak ve Z Takımı denilen rezil çizgi filmi kaldırmak için ne bekliyorsunuz? Bu işin takipçisi olacağız, yine adım atılmaz ise bunun bir hata değil kasıt olduğu hususu alenileşecektir, bizler de çocuklarımızı korumak için tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı bildiririz.

Daha öncesinde “Maysa ve Bulut” isimli çizgi filmde eşekle cinsel ilişkiye giren bir karakterin yer aldığı sahne çocuklara izletilmişti. Şimdi ise “Z Takımı” denilen çizgi filmde karakter orta parmağını kaldırmak suretiyle hareket çekmekte ve yine aynı bölümde erekte erkek cinsel organı (penis) gösterilmektedir.

NEDEN İŞLEM YAPILMIYOR?

Çocuklarımızın psikolojik ve zihinsel gelişimini olumsuz etkilemesi muhtemel bu çizgi film hakkında neden hala resmi bir açıklama ve bir müdahale yapılmamaktadır? Yoksa sizlerin koltuk paylaşımı çok daha mı önemlidir çocuklarımızdan?

Geçtiğimiz günlerde Anayasa ve TRT kanunlarına aykırı olarak yapılan yönetici atamaları ile bir kere daha gündemimize gelen TRT, iktidar propaganda makinası olarak çalışmaktan ve trollerin arpalığı olarak kullanılmaktan başka asıl görevini hatırlamalıdır.

Yetkililere sesleniyoruz;

- Derhal bu çizgi filmi kaldırmak ve bir açıklama yapmak için neyi beklemektesiniz?

- Bu çizgi filmi kimler TRT’ye kaç TL’ye satmıştır?

- Bu çizgi filmi kimler denetleyip çocuklarımızın izlemesi için uygundur onayı vermiştir?

- Ve bu işin sorumluları hakkında nasıl yaptırımlarda bulunulacaktır?

Bu işin kamu adına DEVA Partisi Darıca İlçe Başkanlığı olarak takipçisi olacağız. Çocuklarımız kırmızı çizgimizdir, çünkü biliyoruz ki çocuklarını koruyamayan bir halk toplum olmayı bırakır. Herkesi bu rezilliğe ses çıkarmaya çocuklarımıza DEVA olmaya çağırıyoruz.

YORUM EKLE