banner114

Soyluçiçek'ten elektrik zammına sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek,  elektriğe yapılan yüzde 15'lik zamma, "Vatandaşın zam yağmuru altında beli büküldü, faturalarını ödeyemez duruma geldi. Maaşlarda yapılan artış; emeklinin, memurun cebine girmeden şirketlerin kasasına gidiyor" sözleriyle tepki gösterdi.

Soyluçiçek'ten elektrik zammına sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek,  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere elektrikte yüzde 15'lik zam açıklamasına çok sert tepki gösterdi.

Her gün açıklanan zam haberlerinden vatandaşın isyan ettiğine işaret eden Başkan Soyluçiçek, "Elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları bahane edilerek 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere nihai elektrik satış fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında zam yapıldı.

Hayatın normale döneceğinin açıklandığı 1 Temmuz günü gelmeden, zam haberi geldi. Pandemi döneminde bir çok vatandaşımız işinden olurken, çok sayıda esnafımız da kepenk kapattı.  Ancak iktidar bir kez daha şirketlerden yana olan tavrını ortaya koydu. Vatandaşımızın zam yağmuru altında beli büküldü, faturalarını ödeyemez duruma geldi. Maaşlarda yapılan artış; emeklinin, memurun cebine girmeden şirketlerin kasasına gidiyor. Halkımız Zor gününde vatandaşın yanında olmayanın hesabını sandıkta soracaktır" dedi.

YORUM EKLE