banner114

Sağlık Personeli için kreş teklifine Çalışkan engeli!

​​​​​​​Gebze Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Sağlık Personeli için kreş teklifine Çalışkan engeli!

Zinnur Büyükgöz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 32 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.  Toplantıda Gebze Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü’nün talebi üzerine Bulgaristan Haskova İli Stambola kentiyle kardeş şehir protokolü kabul edildi. Büyükgöz, karara gerekçe olarak Gebze’de Haskova Stambola’dan çok sayıda soydaşımızın olduğunu ve AB fonlarından yararlanmak için şart olan AB ülkeleriyle ilişki kurma şartını gerçekleştirme olarak kabul edildi.  

ASANSÖR  MUAYENE ÜCRETLERİNE BÜYÜKGÖZ İNDİRİMİ

Toplantıda asansör muayene Ücreti talebi de görüşülerek karara bağladı. Gebze’de 4 bin asansör bulunduğunu ve bu sayının bir çok Anadolu ilinden yüksek olduğunu ifade eden Büyükgöz, kendilerine sunulan ilk teklifin çok yüksek olduğunu ve bu nedenle revize edilmek üzere reddettiklerini ifade ederek, yeni teklifin genelgeyle beraber geldiğini, bunda Belediye’nin alacağı yüzde 10 payı sildiklerini, taban ve tavan ücret uygulaması getirdiklerini dile getirdi. Büyükgöz, bu sayede muayene taban ücretlerinin geçtiğimiz yılın altına düştüğünü açıkladı.

KREŞE ÇALIŞKAN ENGELİ

Meclis gündemine gelen bir konu da sağlık çalışanlarının çocukları için kreş imkanıydı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz tarafından takdir edilen, Gebe belediyesi İşletme Müdürlüğü uhdesinde, hastane personelinin çocuklarına kreş imkanı sunulan teklifin, denetimi için hukuk komisyonu tarafından incelenerek meclise gelmesi gerektiğini belirten CHP’li Meclis Üyesi Saide Arslan Çalışkan’a başkan Büyükgöz, ilgili yönetmelik maddesini de anlatsa da ikna edemedi. Bu durum üzerine Büyükgöz, kararı komisyona havale etti.   

YORUM EKLE