banner114

Orhan, Kaya’nın gölgesinde kaldı!

Türk siyasetine yön veren iki önemli siyasi parti olan iktidarda ki AK Parti ve Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Gebze İlçe Başkanlarının çalışma performansı tartışma konusu oldu.

Orhan, Kaya’nın gölgesinde kaldı!

Genç yaşta büyük umutlarla CHP’nin Gebze gibi önemli yerde İlçe Başkanlığı’na seçilen Gökhan Orhan’ın, henüz kısa süre olmasına rağmen AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya’nın gölgesinde kalması kulislerde çok konuşuluyor. AK Parti Gebze’de İlçe Başkanlığı’nı Recep Kaya gibi teşkilatçılıktan gelen önemli bir isme verirken, CHP ise gençlik aşısıyla Gökhan Orhan’ı İlçe Başkanı seçmişti. Ancak iki isim arasında kulislere göre büyük fark var. Geçmiş dönemde AK Parti’nin pasif kalmasıyla birlikte Gebze’de muhalefet partileri daha aktif olmuştu. Ancak Recep Kaya’nın gelişiyle birlikte partideki yenilenme hareketliliğe neden oldu ve AK Parti Gebze’de psikolojik üstünlüğü yeniden aldı.

PARTİ İÇİNDE TARTIŞMAYA YOL AÇTI

CHP İlçe Başkanı Gökhan Orhan büyük umutlarla seçilmişti. Ancak Orhan, şu anda siyasetin gölgesinde kaldı. Özellikle son Askeri Kışla’ya Millet bahçesi yapılması noktasında galericiler Sitesi’ne karşı Gökhan Orhan’ın beklenen aksiyonu göstermemesi, örgüt programlarının zayıf kalması parti içinde de çok tartışılıyor.  Orhan’ın parti çalışmaları noktasında zayıf kalması örgüt içinde de tartışmalara neden olurken, AK Parti İlçe Başkanı Recep Kaya’nın bütün gününü parti çalışmalarına ayırıp, geç saatlere kadar partide ve saha da çalışmaları takip etmesi, Gökhan Orhan için “Recep Kaya’nın gölgesinde kaldı” yorumlarına sebep oldu.

TECRÜBE, GENÇLİĞİ GERİDE BIRAKTI

Siyaset kulisleri, Gökhan Orhan ile Recep Kaya arasında ki farkın tecrübenin gençliği geride bırakması olarak yorumlanıyor. Özellikle CHP’ye gönül veren ve etkin olan isimler İlçe Başkanı Orhan’ın daha aktif olması gerektiğine inanıyor. Yerel gündemden çok ulusal konularla alakalı sosyal medya çalışmaları gerçekleştiren Gökhan Orhan’dan beklenti, kentin sorunlarına daha fazla ağırlık vermesi.

YORUM EKLE