banner114

Mutlu: Tarafımız Genel Başkanımız!

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Oğuzhan Asiltürk tarafından başlatılan kongre tartışmalarında Kocaeli teşkilatlarının tarafını net sözlerle açıkladı. Genel başkan’dan yana tavır alan Mutlu, teşkilata da Asiltürk için ağır ifadeler kullanmamaları talimatını verdi.

Mutlu: Tarafımız Genel Başkanımız!

Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı, İl başkanı Zafer Mutlu ile beraber basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İl Başkanı Mutlu ve Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, siyasi gündem, yerel siyaset ve parti içi mücadeleye dair açıklamalarda bulundu. Son günlerde çok konuşulan ve partiyi karıştıran Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk’ün kongre çalışmalarına dair tavrı merak edilen Saadet Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, taraf olma durumunda genel Başkan’ın yanında olduklarını dile getirirken, teşkilata itidal çağrısı yaptı.

TARAFIMIZ GENEL BAŞKANIMIZ

Asiltürk’ün 53 maddelik bildirisi sonrası yaşanan sürecin uzlaşıyla çözüleceğine inandığını belirten İl Başkanı Mutlu, “Oğuzhan bey çağrı yaptı, teşkilatımıza sesleniyorum çok ağır ifadeler görüyorum. Bu hoş değil. Bu insanlar bütün ömürlerini teşkilatta geçirdi. Aykırı fikirler olabilir ama oturulur ve konuşulur. İstanbul kongresinde de benzer durum oldu ve çözüldüğü. Mutlaka bir araya gelecekler önümüzdeki günlerde. Uzlaşma olacaktır mutlaka. Şu anda Saadet’in durunu değiştirecek bir durum yok. Saadet Kocaeli Genel Başkanı’nın yanındadır, bu da çok net. Saadet Partisi’nin duruşu çok net, hedefleri var. Bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Cumhur İttifakı ve Saadet Partisi anlayışı arasında çok fark var. Türkiye ve dünya için ortaya onulan siyasi argümanlar nelerdir biz ona bakıyoruz. Bizim ortaya koyduğumu ilkelere Cumhur İttifakı’ndan karşılık göremedik.”dedi. 

SEÇİM DEĞİL GEÇİM İTTİFAKI ZAMANI

Türkiye’nin zorlu bir ekonomik dar boğazdan geçtiğini ve siyasi çekişmelerin kenara bırakılması gerektiğini vurgulayan Zafer Mutlu, “Mevcut ekonomik sıkıntıların üzerine gelen pandemi süreci, vatandaşımızın daha çok zorlanmasına neden oldu. Bu süreçte bırakın seçim ittifaklarını konuşmayı, ülke kaynaklarını nasıl harekete geçirebiliriz, zor durumdaki insanlarımıza nasıl katkı sunabiliriz. Genel Başkanlar bir araya gelerek hep beraber çözüm bulsun istiyoruz. Bütün partilerin katılımıyla Geçim İttifakı kuralım istiyoruz. Bugün siyasi çekişme günü değil, seç,im atmosferinde değiliz. Ülkede kendi öz meselemizden daha çok farklı farklı gündemler konuşuluyor. Kendi sorunumuzu bir saat, farklı gündemleri 23 saat konuluyoruz.

YANLIŞ POLİTİKALAR BUGÜNLERİ HAZIRLADI

Bugün ülkenin gerçek gündemi iktidarın ortaya koymuş olduğu yanlış politikalardır. Ekonomik anlamda ülkenin bu noktaya gelmesindeki sebep, ülke kaynaklarının üretime değil, geçmediğimiz köprülere, kullanmadığımız hastanelere, hava limanlarına ödemiş olduğumuz kaynaklardır. İthal ettiğimiz ürünlerin bir kısmını üretecek fabrikalar açılsaydı bu sıkıntıları çok daha kolay atlatabilirdik. İstikrara katkı sunacak politikalar yapsaydık, bugün sınırımızdaki güvenlik tehlikesi olmazdı.Biz ülkede adalet olsun, liyakatli kişiler iş başına getirilsin, ülkenin kaynakları en doğru yere kullanılsın,  yargı kimseden talimat almasın istiyoruz.”şeklinde konuştu.  Ömür KAVRAN

YORUM EKLE