banner114

Muhalefetin Türkiye'ye faydası olmaz!

AK Parti MKYK Üyesi, Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Gebze ziyaretinde muhalefete yüklendi: “Bu muhalefetin Türkiye’nin geleceğine hiçbir faydası olamaz” dedi.

Muhalefetin Türkiye'ye faydası olmaz!

AK Parti MKYK Üyesi, Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek; AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Önder ve yöneticilerle parti binasında buluşarak bir gününü Gebze’de geçirdi. Zeybek ve beraberdindekiler ilk olarak önceki gün ani şekilde apandist ameliyatına alınan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ü hastanede ziyaret edip, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Sağlık çalışanları adına İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Yüksel Pehlevan, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.İlyas Sarı ile Emre Fatih Eczanesi çalışanları ziyaret edildi. Bu ziyarette İl Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih İşlek ile Samet Coşkun da Zeybek’e eşlik etti. Zeybek, buradan Gebze İlçe Kaymakamı Mustafa Güler’e gitti. Bu ziyarette İl Başkan Yardımcısı Engin Güzel de hazır bulundu. Zeybek ve beraberindekiler daha sonra sırasıyla Gebze MÜSİAD Başkanı Serkan Beyaz ve yönetimini, Gebze Trabzonlular Derneği Başkanı Halil İbrahim Kadıoğlu'nu, geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden AK Parti İstişare Kurulu Üyesi, iş insanı Mehmet Başaran’ı ziyaret etti. Gebze’de vatandaş ve esnafla bir araya gelmeyi ihmal etmeyen Zeybek, Mutlu Kent Sitesi’nde ev hanımlarıyla açık alanda toplantı yaptı. Son derece samimi ve keyifli geçen sohbette site sakinlerinin görüş ve önerilerini dinledi, talepleri not etti.

BİR MİLYON KONUT BAŞARISI:

Zeybek, burada yaptığı konuşmada muhalefete yüklendi: “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye üretmeye, modernleşmeye, gelişmeye devam ediyor. Milletimizi ucuz ve depreme dayanıklı konut sahibi yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda son 19 yılda TOKİ 27 bin 55 derslikli bin 276 okul, 79 bin yataklı 201 öğrenci yurdu, 21 üniversite binası, dünya standartlarında 268 hastane, 97 sağlık ocağı, UEFA standartlarında ve 480 bin seyirci kapasiteli 19 stadyum, 993 spor salonu, 840 cami, 285 kamu hizmet binası ve diğer sosyal donatılarla beraber toplam 24 bin 503 projeyi milletimizin hizmetine sunmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “evi olmayan alt gelir grubu vatandaşım kalmayana dek bu projeleri yapacağız” söylemi doğrultusunda her yıl 100 bin konut yapımı hedefiyle çalışmalarını sürdüren TOKİ, 7 Temmuz 2021 tarihi itibariyle 1 milyonuncu konutun teslimini de gerçekleştirdi. Bu büyük başarı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin milletimize verdiği büyük değerin bir başka göstergesi olmuştur.”

MUHALEFET VİZYONDAN YOKSUN

“Net bir şekilde görülmektedir ki milletin ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve milletin hizmeti için çalışması gereken kurumları pasif hâlden işler bir hale getirebilmek, yine millete hizmeti önemseyen ve samimiyetle çalışan bir yapı sayesinde mümkün olmuştur. Bununla birlikte Yap-İşlet-Devret modeliyle hayata geçirilen projelerin de ülke ekonomimize katkısı giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Muhalefetin her fırsatta kötülediği ve Kanal İstanbul gibi yenilerinin yapılmasına şiddetle karşı çıktığı bu projelerin aslında ne büyük ihtiyaç olduğu ve gelişen Türkiye’nin bu projelerle daha da güçlendiği açıkça görülmektedir. İşte iki örnek; 2021 yılının ilk beş ayında Osmangazi köprüsünden garanti edilen günlük araç geçiş sayısı 40 bin olmasına rağmen, sayı 42 bin 134’e ulaştı. Avrasya Tüneli, açılışından bu yana 67,7 milyon araç tarafından kullanıldı. 111 milyon saat zaman tasarrufu, 152 bin ton yakıt tasarrufu, 64 bin ton emisyon azalımı, 1,3 milyon araç için km azalması sağlandı. Tünelin ekonomiye katkısı dört yılda 6 milyar TL oldu. Görüldüğü gibi muhalefetin iddialarının aksine geçiş sayıları garanti edilen sayıların çok üzerindedir. Devletin bir kuruş para harcamadan ortaya koyduğu bu eserler, garanti edilenin üzerinde kar elde ettiği sürece hazineye de gelir sağlamaktadır. Bu rakamların Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştiği de unutulmamalıdır. Buna benzer daha birçok örnek sayabilecekken, muhalefetin hala karalama, iftira, her işe karşı çıkma tavrı vizyonsuzluğunu gösterir. Daha önünü görmekten aciz olan bu muhalefetten Türkiye’nin geleceğini düşünmesi, inşa etmesi, hazırlık yapması da beklenemez.”

YORUM EKLE