banner114

MHP’li Ünlü’den çok sert sözler!

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısında Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir’i istifaya davet etti.

MHP’li Ünlü’den çok sert sözler!

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısında Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir’i istifaya davet etti. Toplantıda Türkiye’nin terörle mücadelesine tam destek vererek konuşmasına başlayan Aydın Ünlü, Türkiye’nin haklı bir mücadelenin içinde olduğunu ifade ederek, terörle mücadele de şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diledi.  Kocaeli Barosu başkanını istifaya davet eden Ünlü, “Gayrı milli bir Baro başkanıdır, kafasının arkasında başka şeyler olan bir baro Başkanıdır kendisi. HDP’nin yürüyüş başlattığı günlerde Kocaeli Baro başkanının çoklu sisteme karşı çıkması ve bu konuda herhangi bir işlem başlatılmamışken, Baroların yürüyüşüne destek vermesinden dolayı kendisini istifaya davet ediyorum. Kocaeli Barosu’nun marjinal gruplara sahip çıkan bir Baro Başkanı vardır. Kocaeli barosu başkanına sesleniyorum, siz de baro Başkanı gibi davranın, Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olun, karşısında olun.”dedi.

HÜRRİYET’E LGBT ELEŞTİRİSİ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün eleştirilerinden nasibini alan bir diğer isim ise CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma kaplan Hürriyet oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir  Büyükakın’ın kenti yeşil siyaha boyamasından övgüyle söz eden Ünlü, Fatma Kaplan Hürriyet’i ise İzmit’i LGBT renkleriyle boyamakla suçladı. İlk olarak Büyükakın’dan söz eden Ünlü, “Tahir bey Kocaeli sevdasını göstermektedir. Tramway güzergâhını Yeşil Siyaha boyayan bir Büyükşehir Belediye Başkanı var iken, Kocaelispor’a sevdasını anlatan, Hodri Meydan taraftar grubuyla birlikte maç izleyen İzmit Belediye Başkanının sokakları boyadığı ise LGBT renkleri. İzmit bunu hak etmiyor. Ben İzmit’te ki esnafları uyarıyorum. Lütfen kaldırım taşlarımızı yeşil siyah yapalım. Esnafımız bunu hak etmiyor. Burada ki mesaj çok farklı bir mesajdır. Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’i uyarıyorum. Lütfen İzmit’imizi yeşil siyah yapalım. Bu tür renkleri başka yerlere yapsınlar.

YORUM EKLE