banner114

Mansur Yavaş ve Tunç Soyer mazbata aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen, 'milleti ittifakı'nın yerel seçimdeki adayı CHP'li Mansur Yavaş, Ankara Adliyesi'ne gelerek, mazbatasını aldı. Mansur Yavaş mazbatasını almasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Tunç Soyer, Seferihisar'daki görevini CHP'li İsmail Yetişkin'e devrettikten sonra, İzmir'e gelerek İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı.

Mansur Yavaş ve Tunç Soyer mazbata aldı

MANSUR YAVAŞ MAZBATASINI ALDI

Ankara'da, 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni kazanan Mansur Yavaş, eşi Nursen Yavaş ve partililer ile birlikte Ankara Adliyesi'ne geldi. Yavaş, burada İl Seçim Kurulu Başkanı Bahattin Özbaş'tan mazbatasını aldı. Adliye çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yavaş, bugün göreve başlayacaklarını söyledi. Ankara halkının kendilerini 5 yıllığına görevlendirdiğini kaydeden Başkan Yavaş, "İnşallah buna layık olmaya çalışacağız. Hep televizyonlarda söylediğimiz gibi seçimlerden önce söylediğimiz gibi Ankara'yı huzur ve bereketin başkenti yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği, diğer ülkelerin başkentleriyle gelişmiş ülkelerin başkentleriyle yarışır bir Ankara'yı hep birlikte başaracağız. Böyle olduğu zaman Ankara'da yaşayan Ankaralılar da Ankara'da yaşamaktan daha fazla keyif alacaklar" dedi.

'BİZDE KİN, HUSUMET YOK'

Seçimin geride kaldığını belirten Yavaş, "Bizde kin, husumet yok. Ne çalışanlar açısından ne oy vermeyenler açısından Ankara'da bir ayrım söz konusu değil. Bundan sonra Ankara'daki herkesi kucaklayarak, eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Hizmetlerimizde adalet ve liyakat ön planda olacak. İnşallah sonuçta da başarılı olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Başkan Yavaş, "İlk icraatınız ne olacak?" sorusuna ise "Onu başlayınca görürsünüz. Şimdi uzatmayalım" yanıtını verdi.

Mansur Yavaş, açıklamasının ardından mazbatayı gazetecilere gösterdi ardından devir teslim töreni için Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne geçti.  Haluk KARAASLAN- Harun ÖZALP/ANKARA, (DHA) 

TUNÇ SOYER MAZBATASINI ALDI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Tunç Soyer, Seferihisar'daki görevini CHP'li İsmail Yetişkin'e devrettikten sonra, İzmir'e gelerek İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı. İzmir'in 35'inci belediye başkanı olduğunu belirten Soyer, "Bugün efsane Büyükşehir Belediye Başkanımız merhum Ahmet Piriştina'nın doğum günü. Onun efsanesine sahip çıkacağım" dedi.

İzmir'in Seferihisar ilçesinde 10 yıl belediye başkanlığı görevini yürüttükten sonra, Millet İttifakı'nın adayı olarak girdiği 31 Mart seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Tunç Soyer, sabah saatlerinde ilçedeki görevini CHP'li İsmail Yetişkin'e devretti. Soyer daha sonra İzmir'e gelerek Kültürpark 4 No'lu Hol'de İl Seçim Kurulu Başkanı Şaziye Kitapçı'dan mazbatasını aldı. Kalabalık partili grubu tarafından karşılanan Tunç Soyer, burada kısa bir konuşma yaptı.

Tarihi milattan önce 6 bin 500 yıl öncesine giden 8 bin 500 yıllık şehre belediye başkanı seçilmenin büyük gururunu yaşadığını belirten Soyer, "İzmir'in 35'inci belediye başkanıyım. Gerçekten çok büyük bir gurur. Bugün efsane Büyükşehir Belediye Başkanımız merhum Ahmet Piriştina'nın doğum günü. Onun efsanesine sahip çıkacağım. Bu görev aslında bir nöbet. Nöbetin sonunda gururla bırakmayı bileceğiz. Bana oy veren vermeyen herkesin bu kentte daha büyük onur duyarak yaşaması için, bu kenti koruyup ileriye taşımak için aşkla çalışacağım" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE