banner114

Kırkpınar yaklaşıyor ama tesisler kapalı!

CHP Kocaeli İl Örgütü’nün ziyaret ettiği Karamürselli yağlı güreşçiler, Kırkpınar’a sayılı günler kala antrenman yaptıkları tesisin belediye tarafından hala açılmadığını ve konu hakkında destek istediklerini ifade etti

Kırkpınar yaklaşıyor ama tesisler kapalı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü, Antalya Kumluca’daki müsabakalarda dereceye girerek Kırkpınar’a hazırlanan Karamürselli yağlı güreşçiler ile Karamürsel Levent Erdoğan Yağlı Güreş ve Spor Kulübü’nde bir araya geldi. CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, il yönetimi, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü ve ilçe yönetimi  ziyarette Karamürselli olmalarına rağmen sponsor bulamadıkları için Balıkesir Belediyesi adına ve Altınova Belediyesi adına müsabakalara katılan güreşçiler Hüseyin Gümüşalan ile Burak Kaya, Karamürsel Belediyesi güreşçileri Kerem Kahya ile Sinan Yıldız ve sponsor bulamadığı için bireysel olarak müsabakalara katılarak JijutsuAvrupa 3.sü olan Altay Pirge,  antrenörler Gökhan Arıcı ve Erkan Ertan ile bir araya geldi.

GÜREŞÇİLER KIRKPINAR’A KENDİ İMKANLARIYLA HAZIRLANIYOR

Kırkpınar’dan nice şampiyonluklar getiren ve güreşçi üretim merkezi olarak ünlenen Karamürsel’in kendi güreşçilerine sahip çıkmamasının yanı sıra antrenman tesislerini de kapalı olması şaşkınlık yarattı. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne az bir zaman kalmasına rağmen antrenman yapacakları Karamürsel Levent Erdoğan Yağlı Güreş ve Spor Kulübü tesislerinin kapalı olmasına dikkat çeken antrenörler konuyla ilgili destek istedi. Güreşçilerin antrenmanlar için hazırlanamadığını ve tesislerin atıl durumda olduğunu ifade eden antrenörler, “Kırkpınar’a 40 gün kaldı. Kendi getirdiğimiz suyla sabunla dışarıda yağlanıyoruz. Kırkpınar öncesi belediye tarafından tesisler açılmalı. Hala bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE