banner114

Kaya: Milletimiz silahlara karşı destan yazdı!

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 5.yıl dönümünde mesaj yayınladı.

Kaya: Milletimiz silahlara karşı destan yazdı!

Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanan 15 Temmuz’un yıl dönümünde Şehitlerimizi rahmetle anan ve Gazilerimize şükranlarını sunan Kaya, Türk Milleti’nin o gece tanklara, uçaklara ve silahlara karşı destan yazdığını vurguladı. FETÖ’cü hainlerin milletin silahlarını hain emellerini gerçekleştirmek için yine millette yönelttiğine dikkati çeken Kaya, buna rağmen ellerinde bayrakları ve göğsünde imanlarıyla milletimizin hainlere geçit vermediğini hatırlattı. 15 Temmuz Perşembe günü Gebze Milli İrade Kent Meydanı’nda saat 18.30’da yapılacak anma programları için Gebzelileri davet eden Kaya, program öncesi Gebze İlçe Başkanlığı önünden Kent Meydanı’na Birlik ve Beraberlik yürüyüşü yapılacağını bildirdi.

DİRENİŞ VE DİRİLİŞ DESTANI

15 Temmuz Gecesi hedefin sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı olmadığını, gerçek gayenin Türk Milleti’nin istiklali olduğunu ifade eden Kaya, “O gece, milli iradeyi hiçe sayan FETÖ'cü Terör Örgütü mensubu gafiller, büyük Türk milletinin cesaretini, vatanperverliğini, bağımsızlık aşkını, bayrak ve ezan sevdasını hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı almışlardır. Bu yüce millet bir kez daha hep birlikte ortaya koyduğu "Çanakkale Ruhu"yla hainlere karşı bir direniş ve diriliş destanı yazmıştır. Söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha tüm dünyaya gösteren milletimiz, o gece yazdığı destanla kirli hesapları bozdu. Bu ülkenin havasını soluyan, ekmeğini yiyen her bir bireyin o gece sokağa çıkarak, göğsünü kurşunlara siper eden, tankların önüne yatan kahramanlarımıza minnet borcu olduğunu unutmayalım.

MİLLETİN ÜSTÜNDE GÜÇ YOKTUR

Gebze Bölgesi’nden de 15 Temmuz’da şehit ve gazilerin olduğunu hatırlatan Kaya, “Bütün şehitlerimizin aziz ruhları şad olsun. “Milletin üstünde güç tanımıyorum” diyen liderimizin bir sözüyle meydanlara inen ve tanklara dur diyen kadirşinas milletimiz sayesinde ülkemiz üzerinde emelleri olan hainler bu kararlı duruşla bozguna uğramıştı. Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil 'ya istiklal ya ölüm' diyerek cephelere koşan inançlı insanlarıdır. 15 Temmuz gecesi tanklara ve uçaklara göğsünü siper eden milletimiz istiklalinden ve istikbalinden asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle başta 15 Temmuz’da bu kutsal vatan için canını veren aziz şehitlerimizi ve ülkemizin bekası için kanını döken tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE