banner114

Kamyoncular Garajı’nda Meclis’ten tokat gibi cevap!

Gebze Belediyesi Mayıs Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Kamyoncular Garajı’nda Meclis’ten tokat gibi cevap!

Tam kapanmadan dolayı İç İşleri Bakanlığı tarafından 17 Mayıs’a ertelenen Meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclise gündem dışı önerge veren CHP Grubu, Marmara Denizi Gebze sahillerinde yaşanan deniz salyası kirliliğinin nedenlerini ve yapılan çalışmaları sordu. Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ise konunun bilimsel olarak araştırıldığını ve yorumlandığını ifade ederek, bir aydır Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun bir çaba sarf ettiğini ve büyük oranda denizi temizlediğini vurguladı. Büyükgöz, kalan kirli tabakalarında yeni araçlarla temizleneceğini belirtti.

KAMYONCULAR GARAJI’NA RET CEVABI

Gündeme 16.madde olarak eklenen Kamyoncular Garajı’yla ilgili, Gebze’yi yıllarca zarara uğratana şirkete meclis’ten tokat gibi cevap geldi. Uzun yıllar boyunca Kamyoncular Garajı’nı kira ödemeden kullanan ve kenti bu bakımdan büyük zarara sokan eski işletme, Yapı kayıt Belgesi adı altında ofisleri satın almak istedi. Ancak Gebze belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz bu talebe karşı çıkarak iş yerlerini bütünün parçası olduğunu ve satılamayacağını ifade ederek konuyu yargıya taşıdıklarını açıkladı. Mahkemede bu yerlerin satılamayacağına dair Meclis’ten karar çıkması gerektiğini belirtti. Meclis gündemine gelen konu oy birliğiyle satılamayacağı şeklinde onaylandı. Böylelikle Kamyoncular Garajı’nda eski işletme yargıdan sonra ikinci tokadı Meclis’ten yemiş oldu.

İMAR KONULARI TARTIŞMALARA YOL AÇTI

Toplantıda Plan Bütçe ve İmar Komisyonu’ndan gelen konular tartışmalara neden oldu. Gebze Belediyesi’nin vergi borçlarına karşılık 26 adet parseli Maliye Hazinesine devri talebi muhalefetin karşı çıkmasıyla ertelenirken, Pelitli-Balçık da depolama alanı-yeşil fonksiyonlarda ki arsaların karşılıklı plan değişikliği talepleri de tartışmalara neden oldu ve muhalefetin ret oyuna rağmen AK Parti oylarıyla kabul edilerek Meclis’ten geçti. Gebze Belediyesi’nin kardeş kenti Hakkari Merkez Durankaya Belde’sine eser yapılması için Başkan Büyükgöz’e yetki verilirken, Meclis grupları örnek bir harekete imza atarak Filistin’de yaşanan İsrail zulmüne karşı ortak bildiri yayınladılar.

YORUM EKLE