banner114

İYİ Parti’den çok sert Kışla tepkisi!

İYİ Parti Gebze İlçe Teşkilatı, Millet Bahçesi olacak Gebze askeri kışla için hazırlanan imar planlarına karşı çıktı

İYİ Parti’den çok sert Kışla tepkisi!

İYİ Parti Gebze İlçe Teşkilatı, Millet Bahçesi olacak Gebze askeri kışla için hazırlanan imar planlarına karşı çıktı. İlçe Başkanı Burak Uluköylü, Askeri Kışla önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. İmar planlarının Ankara’da hazırlanıp Kocaeli’ye gönderildiğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün projeden haberinin dahi olmadığını ileri süren Uluköylü, en büyük mağdurun da kendilerinin olacağını savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ihaneti uzakta aramaması gerektiğini ifade eden Uluköylü, “Her iki ismin haberinin dahi olmadığı, fikrinin dahi sorulmadığı galericiler sitesi projesi Gebze’ye açıkça ihanet etmektir.”dedi.

BU KONU SİYASET ÜSTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 haziran 2018 Kocaeli mitinginde yaptığı açıklamaları hatırlatan Uluköylü, “Görünen ve anlaşılan o ki bloklar halinde konut projesi yapmasına engel olduğumuz TOKİ, Gebze’den intikam almak istemektedir. Hem de öyle bir intikam ki 640 dönümlük arazinin 60 dönümlük kısmına yapılması planlanan Galericiler çarşısını Gebzeliye sorma gereği dahi duymamışlardır. Bu konuda Siyaset üstü bir tavır alınmalıdır. Bu konu siyasete malzeme yapılacak bir konu değildir. Herkesin ve herkesimin siyaset üstü bir tavır sergilemesi Gebze’nin geleceği adına elzemdir. Bu ihanete hep birlikte dur demek için tüm siyasi kadrolara özellikle Ankara tarafından fikirlerinin sorulmasına dahi gerek duyulmayan iktidar partisi mensuplarına düşen görev siyasi ceketlerini çıkarıp, Gebzelilik ceketini giymelidir. Mevki, makam, koltuk kaybetme korkusu yaşamadan Gebze’nin haklarını savunmak hepimizin asli görevidir”diye konuştu.

VİCDANLARI RAHAT MI?

Projeden Büyükakın ve Büyükgöz’ün vicdanlarının rahat olmadığına inandığını ifade eden Uluköylü, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Gün Gebzeli olduğumuzu ortaya koyma zamanı, Gebzelilik bilinci ile hareket etme zamanıdır. Siyasi kimliğimi ve rozetimi kenara koyarak bu kentte doğmuş, büyümüş ve Bu kentte yaşıyor olan bir Gebzeli olarak sesimin ve fikrimin ulaştığı tüm Gebzelilere sesleniyorum. Siyasi parti temsilcilerinin yanında Gebze Ticaret Odası, Mimarlar Odası olmak üzere tüm sivil inisiyatif Gebze’ye atılmak istenen kazığa hayır demek zorundayız.  Gebzeliler Peygamber Ocağı Gebze Kışla arazisine sahip çıkmalıdır. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ünde, KBB Başkanı Tahir Büyükakın’ın da vicdanlarının rahat olmadığı kanaatindeyim.

BÜYÜKGÖZ NEDEN SUSUYOR?

Zinnur Başkanı işinin ehli bir Şehir Plancısı olarak bildik ama Zinnur Başkan neden susmaktadır?  Gebze Topçu Alayı Gebze Kışlasında vatan borcunu öderken Gazi olmuş bir Mehmetçiğe senin vatan borcu ödediğin Kışla’na Galericiler Sitesi yaptık demek vicdanınızı sızlatmayacak mı? Tahir hocayı da vicdanlı bir akademisyen olarak tanıdık bildik, en azından benim şahsi kanaatim hala bu yönde. Vali Bey-Tahir Hoca ‘gönüllere dokunacağız’ diyerek yola çıkmıştınız, Gebze Kışlasında görev yapmış bir Şehidimizin ailesinin gönlüne, oğlunuzun vatan borcu ödediği ‘Mehmetcik  Yuvası, Peygamber Ocağı, Askeri Kışlayı Galericiler Sitesi’ yaptık diyerek mi dokunacaksınız, o dokunuşunuzun o şehit ailesinin gönlünü acıttığında  vicdanınız sızlamayacak mı?

RUHUNA UYGUN PROJE YAPIN

Son sözümde bu projeyi Gebze halkına dayatarak KBB meclisinden çıkarmaya çalışanlara sesleniyorum; Yanlış yapıyorsunuz, Gebze Topçu Kışlasına, Mehmetçik Yuvasına, Peygamber Ocağına 60 dönümlük galericiler sitesi yapmak hiçbir vicdana sığmaz, bu toplumun kutsal saydığı değerlerini yerle bir etmeyin. Bu alanda Türk Askeri var, Mehmetçik var, Gazi var, Şehit var, Bu alan Peygamber Ocağı bu alana Galericiler sitesi yapmak için İmar Planı düzenlemek ne demek? Bu alanın aslına uygun, özünü yok etmeden, vicdanları sızlatmadan, beton yığını haline getirmeden düzenlemek çok mu zor? Ankara’da masa başında çizip Kocaeli’ne kargo ettiğiniz bu proje Gebze’nin mevcut sorunlarını kronikleştirerek içinden çıkılmaz bir hale getirecek, Gebze’nin gelecek yıllarını ipotek altına alacaktır. Ruhu üniformalı millete, ruhuna uygun millet bahçesi yapın.”şeklinde konuştu. Ömür KAVRAN

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 13:52
YORUM EKLE