banner114

İSU Müdürü’ne istifa çağrısı!

Kocaeli genelinde bu gece uygulanacak su kesintisine bir tepki de İYİ Partili Gebze meclis Üyesi Birol Elüstü’den geldi.

İSU Müdürü’ne istifa çağrısı!

Kocaeli genelinde bu gece uygulanacak su kesintisine bir tepki de İYİ Partili Gebze meclis Üyesi Birol Elüstü’den geldi. Kenti yöneten isimlere tepki gösterip, Gebze’yi kaderiyle baş başa bıraktığını ifade eden Elüstü, “Gebze halkı bunları unutmaz.”dedi. İSU Müdürü Ali Sağlık’ı istifa etmeye çağıran ve Gebze’nin sahipsiz olduğunu ifade eden Elürstü, “Gebze Belediyesi sosyal medya sayfasında açıklama yapmış, elektrik ve su kesintilerine doğrudan müdahil olmadığını, yaşanılabilir bir kent için ilgili kurumlar çalışıyor demiş. Kısaca elindeki sorumluluğu  kurumların  üzerine atmış. Büyükşehir’i pas geçmiş.

SALGIN DÖNEMİNDE ÖTELENEMEZ MİYDİ!

Baraj ile çalışma yapılacak yer arasında 40 km’lik bir mesafe olmasına rağmen, bütün kentin suyu neden kesilmektedir. Bu iki nokta arasında hiç kesme noktası planlanmamış mıdır?  Neticede kaç yıldır kocaeli’ni  siz yönetiyorsunuz.  Kentin herhangi bir yerinde hat zarar görürse tüm kent susuz mu kalacak? Büyükşehir Belediyesi bu tür bir kesinti için nasıl bir tedbir planlamıştır.  Su deposu olmayan binlerce konutta 48 Saat su kesintisinde vatandaşın nasıl tedbir alması beklenmektedir?  Bu salgın hastalık döneminde yapılacak iş biraz ötelenemez miydi ?

YORUM EKLE