banner108

İstanbul sözleşmesi zehirdir!

Yeniden Refah Partisi Çayırova ilçe teşkilatı, ‘’İstanbul Sözleşmesi Öldürür’’ sloganıyla, kaldırılması için basın açıklaması yaptı.

İstanbul sözleşmesi zehirdir!

Yeniden Refah Partisi Çayırova ilçe teşkilatı, ‘’İstanbul Sözleşmesi Öldürür’’ sloganıyla, kaldırılması için basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması geniş bir katılımla gerçekleşti. Yeniden Refah Partisi genel başkan danışmanı ve Kocaeli il başkanı Mehmet Aras, genel merkez STK ve halkla ilişkiler başkan yardımcısı Erhan Erdoğan da açıklamaya katıldı.

Basın açıklaması öncesi il başkanı Mehmet Aras ve MKYK üyesi Miktad Ertem’in öncülüğünde Fatih caddesinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Çayırova ilçe teşkilatı, İstanbul sözleşmesinin yaşatmayıp öldürdüğünü esnaflara ve vatandaşlara anlattı. Esnaf ziyaretleri ve vatandaş sohbetleri esnasında ekonomide ki kötü gidişat hakkında notlar alan Yeniden refah partisinin yöneticileri, Yeniden refah iktidarında yerli ve milli kaynaklarla bu gidişe kendilerinin dur diyeceklerini Çayırovalı vatandaşlara aktardılar.

VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Ziyaretler esnasında Çayırovalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği parti heyeti, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşların yoğun teveccühleri ile karşılaştı.

Esnaf ziyaretleri sonrası, Özgürlük mahallesinde bulunan Mandıra Camii önünde basın açıklaması yapan parti heyetini, Çayırova halkının dikkatle dinlediği gözlerden kaçmadı.

Partisi adına basın açıklamasını yapan Yeniden Refah Partisi Çayırova Gençlik kolları başkanı Muhammet Kanat’tan sonra mikrofona davet edilen Türkiye aile meclisi başkanı Adem Çevik; ‘sözleşme adeta bir soykırım, resmen gelecek nesillerimizi kaybetmemizin üzerine inşa edilmiş ve hükümet vakit kaybetmeden bu sözleşmeden çekilmelidir’ dedi.

SÖZLEŞME KADINLARIMIZI KORUMUYOR

Adem Çevik’ten sonra söz alan Kocaeli il başkanı Mehmet Aras, sözleşme imzalandıktan sonra kadın cinayetlerinde yaşanan artışa dikkat çekerek, “Net bir şekilde görülüyor ki bu sözleşme kadınlarımızı korumuyor” ifadelerini kullandı.

Aras’tan sonra mikrofona çağrılarak söz alan MKYK üyesi Uzm. Psikolog Miktad Ertem, “Bu sözleşme kadınlarımızı korumak için değil, üçüncü cinsi yasallaştırmak için hazırlanmış bir zehirdir” sözleriyle Çayırovalılara hitap ettikten sonra, partililer tarafından atılan sloganlar eşliğinde program sona erdi.

YORUM EKLE