banner114

Hız kesmeden çalışmalara devam!

 Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, yaklaşık iki yıldır sürdürdüğü Belediye Başkanlığı görevinde yaptığı çalışmaları AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatı ile paylaştı.

Hız kesmeden çalışmalara devam!

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, önceki gün AK Parti Dilovası İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısına katıldı. İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, ilçe yönetimi, İl Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Fatih İşlek ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda, görev yaptığı sürede yapılan ve yapımı devam eden hizmetler hakkında bilgiler verdi.

BAŞKAN ŞAYİR’İN SUNUMUNDAN BAZI PROJELER

Projeler hakkında bilgiler veren Başkan Şayir, "Göreve geldiğimizden bu yana alt yapı ve üstyapı çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Doğalgaz çalışmalarımız %98 seviyelerine ulaştı. İlçemizin ilk olimpik yüzme havuzunun açılışını hep birlikte yaptık. Eynerce Kavşağımız tamamlandıktan sonra Yavuz Sultan Selim Caddemiz’e giriş verilmesinin ardından caddemizi canlandırdık. İlçemizi cazibe merkezi yapabilmek için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar doğrultusunda, ana caddelerimizde başlattığımız ışıklandırma çalışmaları ile ilçemiz daha güzel bir görünüme kavuştu. Diliskelesi sahilinde yeni düzenleme yaparak halkımızın hizmetine açtık. Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde gerçekleştirilecek olan Hastane Bağlantı Yolu için Büyükşehir tarafından sondaj çalışmaları tamamlandı. Proje çalışmaları devam ediyor. Kapalı Semt Pazarımızla ilgili olarak Büyükşehir Belediyemiz tarafından uygulama projeleri hazırlanmış olup, yakın bir zamanda ihaleye çıkacak.

MİLLET BAHÇEMİZ İHALEYE ÇIKIYOR

Millet Bahçesi projemiz TOKİ tarafından hazırlandı. TOKİ tarafından İhaleye çıkma aşamasında. Tamamlandığında içerisinde mesire alanları, engelsiz park alanı, trafik park alanı, yürüyüş yolları, koşu parkurları, bisiklet yolları, çocuk köy projesi, hobi bahçesi, ekolojik tarım alanları, yöresel pazar yerleri, seyir terasları, tema bahçeleri, üretim bahçeleri (öğrenciler için), etkinlik alanı ve sahne (100 m2), kütüphane, voleybol sahası, kafeterya, futbol sahası, basketbol sahası, mescit, WC, büfe, kır lokantası gibi sosyal donatılar olacak.

TOKİ KONUTLARI İLE İLÇEMİZ CANLANACAK

Köseler Mahallemiz’de TOKİ tarafından 915 konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. İkinci etap olan 500 konutun da kaba inşaatı bitti, ince işleri devam etmekte. Bununla birlikte TOKİ tarafından Tavşancıl sınırları dahilinde ilk etapta 1.200 konutun yapılması için yakın bir tarihte ihaleye çıkacaktır. 1200 konutluk ilk etabın ardından Kömürcüler OSB’nin kalkması sonrası burada etap etap şeklinde toplamda 15 bin yeni konut inşa edilecek ve bu bölgemiz ciddi anlamda gelişecektir. Tepecik Mesire Alanı projemize başlandı. Yakın bir zamanda halkımızın hizmetine sunulacak. 13 Ocak’ta ihaleye çıkacak olan Tavşancıl Kapalı Yüzme Havuzumuzu yıl sonunda hizmete açacağız. Diliskelesi Spor Tesisimizin yapımına başladık. İnşallah yıl sonuna kadar burası da bitmiş olacak.

YÜKSELEN ŞEHİR DİLOVASI   

Başkan Şayir, teşkilata yaptığı hizmet sunumunun ardından yaptığı açıklama da ise “Dilovası’nın AK kadrolarla yoluna devam etmesi için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. Dilovası’nın daha büyük hizmetler alabilmesi için Ankara dahil birçok kapıları aşındırıyoruz. Yola çıkarken “Yükselen Şehir Dilovası” dedik. Görev süremizin sonunda inşallah hedeflediğimiz projelerimizi hayata geçirmiş olacağız ve yeni Dilovası’nı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi. Başkan Şayir sunumunun ardından teşkilat mensuplarının sorularını yanıtladı.

YORUM EKLE