banner114

Hayıtımda Çayırova hep var oldu

CHP’nin etkili isimlerinden CHP Gebze Belediye Meclis Üyesi, 31 Mart seçimlerinde de CHP’den Çayırova Belediye Meclis Üyesi adayı olan Mimar Salih Işık, Çayırova Belediye Meclis Üyesi olmasının nedenlerini ve Çayırova’ya ilişkin projeleri anlattı.

Hayıtımda Çayırova hep var oldu

KAYA, ‘SANA İHTİYACIM VAR’ DEDİ, BENDE KABUL ETTİM
Mimar Salih Işık, siyasette ki ilkeli duruşu, başarılı çalışmaları ile dikkat çeken bir isim. Çocuk sayılacak yaştan itibaren CHP’nin bir neferi olmuş Salih Işık, Gebze Belediye Meclis Üyeliği ve bu dönemde Çayırova Belediye Meclis Üyesi adayı olmasını şöyle anlattı; “2014 seçimlerinde partimizin üyelerinin verdiği oylarla meclis listesine girdik. Gebze Belediyesi’nde zorlu ve yorucu bir meclis üyeliğimiz dönemi oldu. Öyle ki, siyasette aktif görev almamayı bile düşündüm. Zaten Gebze Belediyesi Meclis Üyeliği için müracatta da bulunmadım. Bulunmayı da düşünmüyordum. Birlikte partimizde görev yaptığımız, İlçe Başkanım olan Selahettin Kaya abim Çayırova’da partimizin belediye başkan adayı olduğunda bana ‘sana ihtiyacım var, gel Çayırova’yı birlikte güzelleştirelim’ dedi. Benim için önemli bir isim olan ve kendisine her konuda güvendiğim başkanım bu teklifi yapınca bende ‘evet’ dedim.

ŞARTLI EVET DEDİM
Evet derken de, başkanıma ‘teknik bir arkadaşımız müracaat ederse ben olmam’ demiştim. Son güne kadar da bekledim. Böyle bir aday arkadaşımız çıkmayınca da bende son gün müracaatımı yaptım. Partimiz de bize ikinci sırayı uygun gördü ve süreç böylece başladı. Bildiğiniz gibi benim iş yerim Gebze’de. Siyaseti de hep Gebze’de yaptım gibi gözükse de, benim Çayırova ile bağlarım hiçbir zaman kopmadı. Evim Çayırova’da. Gebze Belediye Meclis Üyeliği yaptığım dönemde de Çayırova’da ki arkadaşlarımızla da sürekli birlikteydik. Çayırova Belediyesi’nin sorunları ile ilgili sürekli fikir alış-verişi yapıyor, birlikte karar alıyorduk. Bu dönemde Selahattin Kaya başkanımla birlikte Çayırova Belediyesi’ni kazanmak için yola çıktık”

SOSYAL PROJELER AĞIRLIKTA
Salih Işık, alışık olduğumuz muhalefet kimliğinden biraz uzak, Gebze Belediyesi Meclis Üyeliği döneminde de iktidarın doğru projeleri için ‘doğru’ deme cesaretini göstermiş, yanlış bulduğu çalışma içinde mahkeme kapılarını aşındırmış bir isim. Çayırova’da da aynı duyarlılıkta görev yapmaya hazırlanıyor. Salih Işık, Çayırova için hazırladıkları projeleri anlatırken, “öncelikli olarak şunu belirtmek istiyorum ki, Çayırova Belediye Başkanı sayın Şevki Demirci, Çayırova’nın ihtiyacı olan bir çok projeyi hayata geçirdi. Bizim de önceliğimiz sosyal projeler. Bizim üzerinde titizlikle durduğumuz, her mahalleye bir kreş projemiz var. Yaşlı büyüklerimiz için yaşlılar dinlenme evleri kurma planımız var. Gençlerimizin zamanlarını daha verimli geçirmesi, satranç gibi oyunları oynayıp, kitap okuyacakları, sohbet edecekleri sosyal alanlar inşa edeceğiz. Öğrencilerimiz okullarına ulaşması için ödenen servis ücretlerini de ilk yılda ortadan kaldırmak gibi bir çalışmamız olacak. Çayırova göçle büyümüş bir İlçe ve İlçemizde vefat olayı yaşandığında bir çok insan cenazesini memleketine götürmek istiyor. Bu noktada gelen talepleri karşılayacağız ve cenaze nakil hizmetini anında devreye sokacağız” dedi. Salih Işık, Çayırova CHP olarak son derece güçlü bir ekip oluşturduklarını ve 31 Mart’da Çayırova Belediyesi’ni kazanacak çalışmalara imza atacaklarını da sözlerine ekledi.
 

YORUM EKLE