banner107

Hangi Recep Dursun’a itibar edelim?

CHP’nin Gebze eski ilçe Başkanlarından, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Gebe Belediye Başkan adayı Recep Dursun, birbirine benzer iki olay da gösterdiği tarafgir tavırla kendisiyle çelişti.

Hangi Recep Dursun’a itibar edelim?

CHP’nin Gebze eski ilçe Başkanlarından, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Gebe Belediye Başkan adayı Recep Dursun, birbirine benzer iki olay da gösterdiği tarafgir tavırla kendisiyle çelişti. Son günlerde Çöp İhalesi, Gebze Fuarı gibi konularda açıklamalar yaparak gündemde yer etmeye çalışan Recep Dursun, bu kez de Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün Takvim gazetesinde yer alan tam sayfa haberlerine tepki gösterip, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Gebze billboardlarından reklam vermesini destekledi. Avukat recep Dursun’un adalet terazisi söz konusu siyaset olunca bir anda şaşırıverdi.

BENZER ÇALIŞMALARA FARKLI TEPKİLER

İki belediye Başkanının reklam çalışmasından birisine CHP’li olduğu için destek veren birisine ise AK Partili olduğu için karşı çıkan Recep Dursun’un bu tutarsız açıklamaları kamuoyunda söylenmelerine neden oldu. Hürriyet’in Gebze’de ki reklam çalışmasını eleştiren gazetelere demediğini bırakmayan Dursun, bu konuda “…Gebze İlçemiz sınırlarında bilboardlarda bunu kamuoyu ile paylaşmış, yerel basının bir kısmı, “Efendim bu afişin burada ne işi varmış, reklam için yapılan harcama da neyin nesi imiş” gibi ipe sapa gelmez, temelsiz eleştirilerde bulunmuşlar. Bu arada diğer belediye başkanları da içten içe hayıflanıp, kendileri olmasa da yandaş bir kısım sosyal medya takipçileri ve internet gazeteleri ile afaki beyanlarla Fatma başkanı eleştiriyorlar. Fatma başkanı eleştirmek yerine kendi belediye başkanlarınızı uyarın, denetleyin, hukuksuz, haksız ve partizanca yönetmesine müsaade etmeyin. Kaynak israfına engel olun. Yoksa, bu millet oturduğunuz koltuğu verdiği gibi almasını da bilir.”dedi.

HANGİ RECEP DURSUN’A İTİBAR EDELİM?

Aynı Recep Dursun bu kez Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz’ün “Gebze uçuyor” başlıklı Takvim Gazetesi’nde ki haber çalışmasına ise tepki gösterdi. Bu konuda da tarafgirliğini gösteren Dursun, “Birileri Gebze halkının parasını yandaş paçavra gazetesine fena halde kaptırmış.”dedi. Birbirine benzer iki reklam çalışması, belediye kaynaklarının israf edildiği bu tür çalışmalarda Recep Dursun’un birine tebrik, diğerine tu kaka demesi çelişki olarak algılandı. Kamuoyu Dursun’un hangi beyanına itibar edecek peki? İktidarın İsraf eleştirisine mi, kendi partisinin billboard çalışmasına mı? Ömür KAVRAN

YORUM EKLE