banner114

Gebze’nin Mahalleleri yeniden düzenleniyor!

Gebze Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis toplantısı Zinnur Büyükgöz başkanlığında gerçekleştirildi. 12 gündem maddesinin yer aldığı toplantı, geçmişe oranla sakin geçti. Gebze’nin mahallelerine Tapu ve Kadastro’dan düzenlenmesi gündeme geldi.

Gebze’nin Mahalleleri yeniden düzenleniyor!

Gündemin ilk maddesinde yer alan imar plan değişikliğinin yapıldığı Köşklüçeşme Mahallesi’nde daha önce FETO’ya ait olan bir yapı konuttan belediye hizmet alanına çevrilerek Bilgi evi olarak kullanımı oy birliğiyle kabul edildi. Gebze mahallelerine düzenleme kazandıracak gündem maddesinde ise Başkan Büyükgöz, Meclis Üyeleri ve kamuoyuna şu bilgileri verdi: “Gebze’nin mahalle sınırlarının sayısal değeri yok. Bir çok mahallemizin sınırları girintili ve çıkıntılı, iç içe geçmiş durumdalar. Bu mahallerimize sayısal değerler kazandırılıp hepsini koordinatlar içerisine alacağız. Ayrıca Tapu ve kadastro Müdürlüğü ile güzel bir çalışmaya imza atacağız. Tapu kayıtlarında bir çok mahallemiz eski adıyla anılıyor. Merkez mahallelerde özellikle eski isimler geçmekte. Bu karışıklığın son bulması için çalışma başlattık.”dedi. Talep görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

MEZARLIKLARA BAKIM GEREKİYOR

Toplantıda mezarlıklarla ilgili yaşanan sıkıntıya değinen CHP Meclis Üyeleri, “Mezarlıklar bakım istiyor. Çok ciddi bakım sorunları var buna l atılmalı. Ayrıca Adem Yavuz mezarlığında güvenlik sorunu bulunuyor, buraya gelen şahıslara dikkat edilmeli. Mezarlık içerisinde bir de Baz istasyonu bulunuyor. Bunun kira geliri kime ait?”diye sordular. Başkan Büyükgöz konuyla yakından ilgileneceğini söyledi. Öte yandan Büyükgöz Güzide restoranın açılışını yapılacağını belirterek, Gebzelileri bu tesisleri görmeye davet etti.

YORUM EKLE