banner114

Gebze’den İsrail’e sert tepki!

Erbakan Vakfı ve Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe teşkilatı, gece vakti Gebze Kent Meydanında Kudüs’te yaşanan vahşeti telin etti.

Gebze’den İsrail’e sert tepki!

Erbakan Vakfı ve Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe teşkilatı, gece vakti Gebze Kent Meydanında Kudüs’te yaşanan vahşeti telin etti. Gebze Meydan’da “Kahrolsun israil, Kudüs İslam’ındır, Gebze’den Kudüs’e Selam direnişe selam” sesleri yükseldi. İsrail’e tepki gösterisinde konuşan Yeniden Refah Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa ‘ya gerçekleştirdiği alçak saldırıya ilişkin Kudüs Şurası, ortak dayanışma çağrısı yaptı. Kılıç, "İnananların yeryüzünde üç haremi olan Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevî ve Mescid-i Aksay’ı korumak Müslümanların sorumluluğudur" dedi.

BÜTÜN MÜSLÜMANLARA YAPILMIŞ SALDIRI

İnananların yeryüzündeki İlk kıblesi, İkinci Mescidi üçüncü haremimiz olan Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran, kutsal emanetidir. Buraların dokunulmazlığını, ismetini ve izzetini korumak Müslümanların ortak ahlaki ve hukuki sorumluluğudur. Haremlere yapılan herhangi bir saldırı bütün Müslümanlara yapılmış bir eylemdir. Bu itibarla işgalci Siyonist güçlerin kutlu Ramazan ayında haremimize ve orada ibadet eden kardeşlerimize karşı gerçekleştirdikleri hunharca saldırı bütün İslam milletlerini hedef alan bir saldırıdır. Horlanan bizim izzetimiz, aşağılanan bizim dinimiz, akan bizim kanımızdır. Tüm unsurlarıyla ve imkanlarıyla ümmet buna karşı aynı sertlikte karşı koymalı, asla zaaf göstermemeli ve hareminin ismetine leke sürdürmemelidir. Unutmayalım ki, bundan önce de defalarca Siyonist işgal Mescid-i Aksa'ya saldırma cüretinde bulunmuştu. Dolayısıyla bugün atılmayan her ciddi adım Siyonistleri yarın için daha çok cesaretlendirme ve vandallıklarını ödüllendirme anlamına gelecektir.

KUDÜS ÖZEL OTURUMU YAPILMALI

Başta ifade ettiğimiz çerçevede bizim açımızdan Mescid-i Aksa ‘ya yapılan saldırı bir milli güvenlik meselesidir. Vatandaşlarımızın kutsal ziyaret yerlerinin güvenliğinin sağlanması ülke sınırlarımız içindeki bir caminin güvenliğinden bağımsız kabul edilemez. Milli savunma konseptimizin bu çerçevede güncellenmesi kaçınılmaz bir zorunluluktur. Kurtuluş destanı ile kazandığımız milletin ve ümmetin bağımsızlık ve birliğinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz bütün siyasi partileriyle yekvücut olarak Filistin halkının yanında olduğunu dünyaya göstermeli, farklılıkları bir kenara bırakarak güçlü bir dayanışma ortaya koymalıdır ve Kudüs özel oturumuyla toplanmalıdır.

YORUM EKLE