banner114

Gebze Meclisi’nde geçit tartışması!

Gebze Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısında görüşülen gündemin 2. maddesi tartışmalı bir şekilde görüşüldü. Maddede, CHP ve AK Partili meclis üyeleri arasında gerginlik yaşanırken, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, ‘’Böyle ucuz şeylere kalkışmayın.’’dedi.

Gebze Meclisi’nde geçit tartışması!

Meclis gündeminde tartışmalara yol açan 2. maddede, belediyeye ait Hatipler Mahallesi’nde bulunan parsele geçit hakkının kurulması ve bedeli için belediye encümenine yetki verilmesi maddesinin müşterek komisyona havale edildiği ifade eden Başkan Büyükgöz, müşterek komisyonun İmar komisyonu tarafı bunun teknik olarak uygun olduğunu ancak bütçe tarafı, prensip olarak başlatılırsa başka talepler gelebileceğini düşünerek olumsuz kanaat belirttiğini ifade etti ve ‘’Bizim köylerde çok fazla yerimiz yok, 18 köyün içerisinde belki 3-5 tane böyle yerimiz var, onun dışında yerleşik alanın dışında arazi bölgelerinde bizim yerimiz yok. Bu durum bizim her gün karşılaşacağımız olay değil, kaldı ki teknik olarak baktığımızda bu vatandaşın talebi hukuki mecraya aktarıldığı zaman da mahkeme yolu ile burayı zaten almış olacak. Bizde mahkeme yolu ile değil, vatandaşın sorununu çözmüş olalım yaklaşımı ile meseleye bakıyorum.’’ dedi. CHP grubundan Gökhan Yamen, bu madde için imar komisyonundaki kişilerin imza atmadığını belirterek AK Parti meclis üyelerinin imzalarının eksik olmasına tepki gösterdi.

‘’İRADELERİNİ FARKLI BİR ŞEKİLDE KULLANMIŞLAR’’

CHP grubundan Saide Arslan Çalışkan ise, bunun ortak komisyon kararı olduğunu ifade ederek, ‘’Bugün meclise gelene kadar ret şeklindeydi ama sonradan öğreniyoruz ki 4 arkadaşımızın fikri değişmiş. İki komisyon oturup bunun kabul edilmemesi yönünde karar veriyor. Bugün öğreniyoruz ki komisyondaki diğer arkadaşlar, iradelerini farklı bir şekilde kullanmışlar.’’ dedi.

‘’BÖYLE UCUZ ŞEYLERE KALKIŞMAYIN’’

Başkan Büyükgöz, CHP grubu tarafından yapılan açıklamalar için maddenin asıl dosyada imzalandığını ifade ederek, ‘’Asıl dosyada imzalanmış, böyle ucuz şeylere kalkışmayın.’’ ifadelerini kullandı.

‘’CHP UCUZ SİYASET YAPMAZ’’

Chp’Lİ Saide Arslan Çalışkan, Başkan Büyükgöz’e yanıt olarak, ‘’CHP ucuz siyaset yapmaz lütfen bize böyle ithamlarda bulunmayın. Biz üslubumuza dikkat ediyoruz. Böyle kelimeler kullanmıyoruz. Komisyonlar seçildi, bugün görüyoruz ki imar komisyonundaki 4 üye bugün farklı kararlar almış.’’ dedi. Tartışmalı geçen madde için Büyükgöz söz meclisin diyerek, maddeyi oyladı ve komisyondan geldiği şekilde madde kabul edildi.

YORUM EKLE