banner107

Gazetecilere ahkam kesen Yılmaz güldürdü!

Gazetecilere ahkam kesen Yılmaz güldürdü!

ANALİZ HABER: Ömür KAVRAN

CHP eski Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz bu aralar gazeteciliğe soyundu. Kendisine yakın bir sitede yazılar yazmaya başlayan Yılmaz, son yazısında gazetecileri eleştirdi. Gazetecileri AK Parti’nin bülteni gibi hareket etmekle suçladı. Adeta hiç bilmediği gazetecilik mesleği üzerine ahkam kesen Yılmaz, yazdıkça güldürdü. Gebze’de 3 yıl boyunca başarısız bir İlçe başkanlığı geçiren Yılmaz, İlçe örgütünü birbirine düşürmüştü. Mesleği olmayan gazetecilik üzerine kestiği ahkamlar, vermeye çalıştığı dersler basın camiasında gülüşmelere neden oldu.

MUSA YILMAZ’A TAVSİYELER

Buradan siyasetin başarısız ismi Musa Yılmaz’a tavsiyeler bulunuyoruz:

-Siz partide 3 yıl İlçe Başkanlığı yaptınız ama örgütte ayrışmalara neden oldunuz. Seçim başarınız olmadığı gibi yerel seçimlerde Belediye Başkan adayınıza “faşist” dediniz.

-Meclis aday listesini beğenmediğiniz gibi “istifa edeceğim” deyip geri adım attınız. Kendi sözünün kendiniz yediniz. Kendi başkan adayına “faşist” diyen bir ilçe Başkanı olarak adayınıza seçmen ne der diye hiç düşünmeyecek kadar öngörüsüz davrandınız.

-Herkesi kucaklayamadığınız gibi örgütü birbirine düşürdünüz, partililer partiye küstü.

-O kadar başarısız bir dönem geçirdiniz ki karşınıza ilk kongrede 3 rakip çıktı. 4 aday içinde sonuncu oldunuz, en düşük oyu aldınız, kendi yönetiminiz bile size oy vermedi.

-3 Yıl boyunca gündem olacak hiçbir olumlu siyasi çalışmanız olmadı. Seçim başarısı zaten yok, siyasi bir başarı da yok.

-Öyle bir İlçe Başkanlığı yaptınız ki, CHP İlçe Başkanı mısınız, HDP İlçe Başkanı mısınız kimse hiçbir şey anlamadı. Öyle ki resmiyette hiçbir şey olmamasına rağmen “HDP kardeş partimizdir” dediniz, kendi partilileriniz bile “Git o zaman kardeş partine ilçe başkanı ol” dedi.

-Öyle bir İlçe başkanı oldunuz ki yeni yönetim enkaz devralıp, hala o enkazdan çıkmaya çalışıyor.

-İlçe Başkanlığını kaybetme hırsı nasıl bir üzüntüye neden olduysa hala o bunalımdan çıkamadınız, hazırladığınız görsellerde bile kendinizi unutturmama adına CHP …dönem İlçe başkanı yazıyorsunuz (Dönem sayısı 36 mı, 37 mi sürekli değiştiriyor, belli değil halen. O nedenle …… koyduk)

-Gazeteciliğe dair ahkam kesiyorsunuz ya hani, gazetecilik Gazetecilerin işidir. Siz bu işe fazla bulaşmayın. Bu işe emek verenler sizden ders alacak değil. Ahkam kestiğiniz kulvar sizinle hiç alakası olmayan bir kulvar. Madem merak sardınız bu işe, daha yolun çok başındasınız, yola ahkam keserek çıkılmaz.

-Siz önce siyaset nasıl yapılır, siyasette başarılı nasıl olunur önce bunu öğrenin sonra gazetecilik.

YORUM EKLE