banner114

Erbakan’dan iktidara sert sözler!

Kocaeli'ye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan, Hükümete sert sözlerle yüklendi.

Erbakan’dan iktidara sert sözler!

Yeniden Refah Partisi Kocaeli teşkilatı, Genel başkan Dr. Fatih Erbakan ile Mersincik mesire alanında buluştu. Partinin il divan toplantısını yapmak için toplanan kalabalık renkli görüntüler oluşturdu. Program boyunca partinin görevlendirdiği gençlik kolları üyeleri, maske ve dezenfektan dağıttılar, sosyal mesafe kuralına uyulması için ellerinden geleni yaptılar.

KOCAELİ TEŞKİLATI BİZİM MEDAR-I İFTÂRIMIZDIR

Konuşmasına Kocaeli teşkilatına teşekkür ederek başlayan Fatih Erbakan, küresel salgın hastalık sonrasında ilk halka açık programı yapan Kocaeli teşkilatını kutladı.” Kocaeli teşkilatı bizim dinamomuz ve medar-ı iftarımızdır.” dedi. İktidara sert sözlerle yüklenen Erbakan, “AK Parti ihrama girmiş Kemal Derviş’e, imam hatip mezunu Mesut Yılmaz’ a benziyor. Sizin Kemal Derviş den, Mesut Yılmaz dan tek farkınız, beş vakit namaz kılmanız, senede üç defa umreye gitmeniz, imam hatip mezunu olmanızdır. Siz bu haliniz ile ihrama girmiş Kemal Derviş’e, imam hatip mezunu Mesut Yılmaz’ a benziyorsunuz.”diye konuştu.

EKONOMİNİN KURTULUŞ REÇETESİ

Ülke ekonomisinin kalkınma reçetesinin ellerinde olduğunu açıklayan Erbakan, haftaya ekonomik kalkınma paketini kamuoyuna ilan edeceklerini ifade etti.  Küresel politikaya da değinen Erbakan’ ın gündeminde, İsrail vardı.  Erbakan, İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'nın bazı kısımları ile Ürdün Vadisi'ni ilhak planına ilişkin; "İsrail'in değil İlhak planı halihazırda işgal altında tuttuğu Filistin topraklarının tümünden bir an önce çekip gitmelidir." dedi. Erbakan, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak planına yönelik sert açıklamalarda bulundu. Erbakan başta Türkiye olmak üzere bölgedeki tüm Müslüman ülkeleri İsrail'e karşı daha önleyici fiili adımlar atmaya çağırdı.

YORUM EKLE