banner114

Ellibeş destekleri değerlendirdi!

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, hükümetin esnafın ve vatandaşın derdiyle dertlenip sürekli çözüm arayışında olduğunu belirterek, “Hayali rakamlar üzerinden milletimizin aklını karıştırmaya çalışanlar pandemi döneminde vatandaşımız için kullanılan 661 milyar lira kaynağı göremez” dedi.

Ellibeş destekleri değerlendirdi!

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, tam kapanma sürecinde online olarak aksatmadan devam ettiği haftalık olağan yönetim kurulu toplantılarını kısıtlamaların kalkmasının ardından pazartesi günü yeniden yüz yüze gerçekleştirdi. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun şekilde yapılan toplantıda konuşan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan son esnaf ve çiftçi destek paketini değerlendirdi: “Salgının zor şartlarını hafifletmek ve vatandaşımıza nefes aldırmak için hükümetimiz her türlü gayreti göstermektedir.”

5 BİN TL NAKDİ DESTEK ALACAKLAR

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada bir kez daha esnafa yeni destek müjdesi vermiştir. Salgın sürecinden en çok etkilenen esnafımız iki gruba ayrılarak karşılıksız hibe desteği açıklanmıştır. Buna göre kahvehane, kafe, düğün salonları, kantinler, kırtasiyeler, lunapark gibi işletmelerin yer aldığı birinci grupta bulunan 235 bin işletmeye bir defaya mahsus 5 bin lira verilecektir”

3 BİN TL NAKDİ DESTEK ALACAKLAR

“Kaportacı, sıhhı tesisatçı, müzisyen, oto yıkamacı, oyuncak ve kozmetik, camcı, çilingir, kalaycı, tuhafiyeci vb.  işletmeleri kapsayan 1 milyon 150 bini aşkın ikinci gruba ise bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacaktır. Toplamda hibe destek miktarı 4 milyar 622 milyon liraya ulaşacaktır. Diğer yandan çiftçimize destek olmak amacıyla TMO'nun ton başına bin 650 lira olan sert ekmeklik buğday alımı 2 bin 250 liraya, bin 275 lira olan arpa alım fiyatı bin 750 liraya çıkarıldığı ilan edilmiştir”.

NAKDİ DESTEK 134 MİLYAR,  TOPLAM KAYNAK 661 MİLYAR OLDU

“Yaş çay alımı desteklerle birlikte kg başı 4 liraya, ton başına kırmızı mercimek alımı 5 bin liraya, yeşil mercimek 4 bin 150 liraya, nohut 4 bin 50 liraya yükseltilmiştir. Bu süreçte hükümet esnafımızdan 26 milyon liralık alacağından vazgeçerken, kuraklıktan etkilenen çiftçimizin borçlarını da ertelemiştir. Bu sayede merkezi hükümetin, belediyelerimizin destekleri hariç pandemi sürecinde nakdi ödemelerin miktarı 134 milyarı bulurken, vatandaşımıza ayrılan toplam kaynak 661 milyar lira olmuştur”.

BAĞIMIZI KOPARAMAYACAKLAR

“Hükümet hem esnafının, hem çiftçisinin, hem de vatandaşının yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir. Salgınla mücadelede bir yandan sağlık tedbirlerini alıp, halkımızın engelsiz şekilde tüm sağlık hizmetlerinden faydalanması için uğraş verilirken diğer taraftan ekonomik etkileriyle sürekli mücadele halinde olmuştur. Hükümetimiz sürekli vatandaşımız için çözüm yolları ararken, muhalefet hayali, gerçek dışı senaryolarla milletimizin aklını karıştırmakla meşgul olmuştur. Bu sıkıntılı dönemi kaosa çevirmenin hesaplarını yapmıştır. Hayali rakamlar üretip, milletimiz için kullanılan 661 milyar lira kaynağı görmezden gelmiştir. Ancak onlar ne yaparsa yapsın, milletimizle aramızda olan güçlü gönül bağını koparamayacaklardır”.

YORUM EKLE