banner114

Ekonomideki gidişat Saadet’i endişelendirdi!

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı'nın ilçe yönetim kurulu toplantısı, Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel'in başkanlığında toplandı.

Ekonomideki gidişat Saadet’i endişelendirdi!

Saadet Partili Türel, burada yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; "Türkiye iktidarın basiretsiz ve ferasetsiz politikaları sebebi ile savrulma yaşamaktadır. Lakin iktidar kanadı bu savrulmaya bir kılıf bulma amacı ile şimdilerde ekonomi modeli değişikliği türküsünü tutturmuş, gidiyorlar. İktidardan ümit besleyenler ise halen Sayın Erdoğan’ın bir B planı olduğuna inanmak istiyor, size burada hoşa giden yalanlar söyleyebilirdik lakin acı veren gerçekleri söylemek mecburiyetindeyiz. İktidarın bir B planı yok. Ekonomide nereye gideceğini bilmiyor. Pusulasını şaşırmış gemi gibi hangi rıhtıma yanaşacağını da bilmiyor. Dövizle baş edemeyen iktidar, Türkiye’yi güya Çin modeli ile kalkındıracakmış. Şimdi burada sormak istiyorum; Çin’in sadece ekonomi modeline mi özeniyorsunuz yoksa insan haklarına sığmayan tek parti idaresi altındaki siyasi anlayışına mı özeniyorsunuz? Kıymetli Arkadaşlar; "Bu bütçede; milletin, özellikle de dar gelirlinin derdine derman olacak hiçbir şey yok!"
"BİRİ UMUT DİĞERİ GÜVEN"
"6 ay önce bugünler için "Uçacağız, herkes bizi kıskanacak." diyenler, şimdi yine 6 ay sonrası için yeni hayaller satıyorlar!" Arkadaşlar ayrı bir konuysa "İnancımız bize iyiliği Allah’tan, kötülüğü kendinden bil derken iktidar; ülkedeki bütün iyilikleri kendinden, bütün kötülükleri ise Allah’tan bilme noktasına gelmiştir." Neyi savunuyorlar, rotaları nedir bilmek mümkün değil. Halkımızın iki kıymetli şeyi var bunlardan birisi umut diğeri güven.
"UMUDUNU DA YİTİRİRSE DURUM VAHİM"
Milletimizin iktidara güveni kayboldu, umudunu da yitirirsek durum vahim. Halkımıza sesleniyorum. Milli Görüş iktidarı en kötü zamanda ortamların toz duman olduğu zamanlarda başına geldi. Geçmişte havuz sistemi kuruldu, geçmişte İslam ülkeleri işbirliği kuruldu, geçmişte asgari ücretliye, işçiye, memura süper bir şekilde gelir temin edildi. Ülke kaynakları faaliyete geçirildi, israf önlendi, yolsuzluk ve lüks önlendi. Bunların önlenmesi neticesi halkın cebine bir şeyler girdiğini yakın bir zamanda hep birlikte görmüş olduk. İnşallah bütün bu olumsuzluklara rağmen halkımız yetkiyi Saadet Partisi’ne verir, hem bölgenin hem de ülkemizin umudu haline tekrar geleceğiz."

YORUM EKLE