banner114

Darıca, Yıldızlı’yı destekleme kararı aldı

CHP Darıca İlçe Örgütü, 1 Mart’da yapılacak İl Kongresinde Harun Yıldızlı’yı destekleme kararı aldı.

Darıca,  Yıldızlı’yı destekleme kararı aldı

Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, İl Kongresinde oy kullanacak delegelerle bir araya geldi. Yapılan görüşmelerin ardından, 3 aday arasında oylama yapıldı ve Darıca 1 Mart’da Harun Yıldızlı’yı destekleme kararı aldı. 57 delegesi bulunan Darıca, aldığı kararı kamuoyuna açıklayarak, kongre de açık tavır almış oldu.

DARICA TEK YÜREK
1 Mart’da yapılacak CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala Darıca CHP adayını belirledi. Hikmet Erenkaya, Bozkurt Uslu ve Harun Yıldızlı’nın yarışacağı Genel Kurul’da Darıca CHP 57 delegesi ile Harun Yıldızlı’yı destekleme kararı aldı. İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, delegeleri ve parti yöneticilerini bir araya getirerek, adayları değerlendirdi. Yapılan değerlendirme toplantısı sonrasında delegeler 3 isim üzerinde oylama yaptı ve Harun Yıldızlı ismi ön plana çıktı. Darıca CHP’de tek ses olarak İl Başkanlığı seçimlerinde açık tavır aldı.

GENÇLİĞİ AVANTAJ OLDU
Gökhan Aktaş, Darıca’da yaptıkları değerlendirme toplantısına katılan delegelere teşekkür ederek, “ortak bir karar alınmış olması İlçemiz adına güzel bir tablo. Yaptığımız değerlendirmede Harun Yıldızlı isminde karar kılmamızda genç oluşu ve partimize daha çok şeyler katacağına inancımız etkili oldu. Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var. Kocaeli’nin daha çok. Harun Yıldızlı ile partimizin iktidar olacağına inandığımız için bu kararı aldık” dedi. Darıca’nın yanı sıra Körfez İlçesi de Harun Yıldızlı’yı destekleyeceğini açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 11:40
YORUM EKLE