banner114

CHP’nin gündeminde Galericiler Sitesi yok!

Gebze’de günlerdir tartışılan Millet Bahçesi’ne Galericiler Sitesi projesi herkesimin gündemine girerken, bir tek CHP Gebze’nin gündeminde yer almadı.

CHP’nin gündeminde Galericiler Sitesi yok!

Gebze’de günlerdir tartışılan Millet Bahçesi’ne Galericiler Sitesi projesi herkesimin gündemine girerken, bir tek CHP Gebze’nin gündeminde yer almadı. Gündemden adeta bihaber davranan CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve yönetimi, kamuoyunda çok tartışılan konuya sağır ve dilsiz oldu. Bugün Gebze Beylikdağı’nda yaşanan sıkıntıyla ilgili açıklama yapan İlçe Başkanı Gökhan Orhan, bir cümle değindiği konuya, bir yerel gazeteye verdiği demeç dışında gündemine almadı. Bu durum CHP Çayırova İlçe Örgütü’nün bile açıklama yaptığı konuya Gebze yönetiminin neden sessiz kaldığını sorgular hale getirdi.

CHP GEBZE’NİN AÇIKLAMASI

Gebze Beylikdağı’nı aydınlatma ve çevre düzenleme ile ağaçlandırma çalışmaları ile eleştirilerde bulunan CHP Gebze’nin açıklamaları: “Yapılan aydınlatma, çevre düzenlemesi ile ağaçlandırma çalışmaları bakımsızlıktan kırılmış veya birileri tarafından sökülmüş durumda. Milyonluk yatırım yaptıktan sonra Büyükşehir bir daha ilgilenmemiş, her taraf kırılmış, dökülmüş. Elektrik trafolarına birileri kurşun yağdırmış. Bir süre önce aydınlatma direği takılmış ve daha sonra yine sökülmüş. Burası bu şekilde atıl dururken, topçu kışlasına galericiler sitesi yapmak çok mantıksız. Bugün tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan devlet malını burada çar-çur etmek insanın içini acıtıyor. Bugün bir kez daha Gebze bölgesinin sahipsiz olmadığını göstermek için buraya geldik. Bundan sonra bu alanın daha çok takipçisi olacağız” dedi. CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Bölük de bölgede ayrıca aşırı derecede alkol ve uyuşturucu alındığı konusunda çevre halkından şikâyetler geldiğini ifade etti.

YORUM EKLE