banner114

CHP’li Tarhan’ı yanlış yönlendirdiler!

Yanlış yönlendirilen Tarhan, Korona Virüs tedavisi devam eden Başhekim Güneş ile ilgili Bakan Koca’ya soru önergesi verdi.

CHP’li Tarhan’ı yanlış yönlendirdiler!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Güneş Korona virüs nedeniyle evde tedavi görürken, kişisel hesaplarıyla kendisiyle uğraşan Türk Sağlık Sen Sendikası Ömer Çeker önceki gün suç duyurusunda bulunmuştu. Yanına aldığı sağlık personelleriyle Başhekim hakkında saçma iddialarla suç duyurusunda bulunan Ömer Çeker, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ı da etkisi altına aldı. Yanlış yönlendirilen Tarhan, Korona Virüs tedavisi devam eden Başhekim Güneş ile ilgili Bakan Koca’ya soru önergesi verdi.

TARHAN’A DA TESİR ETTİLER

Konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan Tarhan, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ve görevden kaçan kişilerin etkisinde kalarak şunları söyledi: “Covid-19 gibi hassas bir dönemde yoğun bakım ünitesinde uzman olmayan kişilerin çalıştırılması hastayı ve sağlık çalışanını riske atmak demektir. Bu alanda bir eksiklik var ise Bakanlık atanmayı bekleyen binlerce sağlık personelini burada istihdam etmelidir. Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları usulüne uygun olmayan görevlendirmelerin yanında eğitim, verilen dinlenme molaları, güvenlik ve yemek konularında da problemler yaşamaktadırlar. Bakanlığın hastanenin ve sağlık çalışanlarının bu sorunlarına çözüm bulmasını, gerekli denetim ve yaptırımları hayata geçirmesini bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE