banner114

CHP’den İSU’ya zor soru!

Kocaeli’de uygulanacak 48 saatlik su kesintisine bir tepki de CHP’den geldi.

CHP’den İSU’ya zor soru!

Kocaeli’de uygulanacak 48 saatlik su kesintisine bir tepki de CHP’den geldi. TCDD’nin Yuvacık’taki çalışması sebebi ile İSU’nun Kandıra dışındaki Kocaeli’deki tüm ilçelerde 28-30 Aralık tarihleri arasında 48 saat boyunca su kesintisinin yaşanacağını duyurması sonrasında CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, "Bugüne kadar aklınız neredeydi” şeklindeki sözleriyle tepki gösterdi.

AKLINIZ NEREDEYDİ?

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülen söz konusu çalışmanın uzun süredir ertelendiğini ifade eden İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, şunları söyledi: “İSU Genel Müdürü Ali Sağlık bugünkü su kesintisi hakkında yaptığı duyuruda Gebze Köseköy hattı üzerinde ihtiyaç duyulan 3. ve 4. Peronların yapım çalışmasının Yuvacık’tan gelen ana isale hattı üzerinden geçecek olması sebebi mecburi bir taşımanın yapılacağını söyledi. Ancak tüm kent kamuoyu biliyor ki bu işlem yıllardır seçim dönemi vs. denilerek ertelenmekteydi.

KOCAELİ HALKINI SUSUZ BIRAKAMAZSINIZ

Halkı düşünmeyerek yine kolları sıvayanlar koronavirüs salgınının pik yaptığı, önlemlerin arttırıldığı ve hijyenin en önemli olduğu bir dönemde 2 gün boyunca suyu keserek hat taşıma kararı aldı. Bugüne kadar aklınız neredeydi? Derhal bu yanlıştan dönün. Böyle bir süreçte kendi keyfinizce sürekli olarak ertelediğiniz taşıma işini pandemi dönemine getirip, sadece ‘önlem alın’ diyerek Kocaeli halkını susuz bırakamazsınız.”Ömür KAVRAN 

YORUM EKLE