banner114

CHP’de 37 yıl sonra bir ilk!

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, önemli açıklamalarda bulunarak pandemi sürecinde ve yeni normalleşme döneminde yaptıkları çalışmaları da anlattı.

CHP’de 37 yıl sonra bir ilk!

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, önemli açıklamalarda bulunarak pandemi sürecinde ve yeni normalleşme döneminde yaptıkları çalışmaları da anlattı. İlk olarak il kongresini değerlendiren Başkan Yıldızlı, “O dönemde şehitlerimiz vardı. Bundan dolayı coşkulu bir kongre yapamadık. Türkiye Cumhuriyeti olarak hepimiz ciddi bir üzüntü içerisindeydik. Kongremiz nezih bir şekilde geçti. 3 aday vardı, ikisi de benim çok sevdiğim, saydığım parti büyüğü abilerim. Benim rakibim yok, hepsi ağabeyim. Gece 01.00’e kadar insanlar o salondan dışarıya çıkmadı. Ciddi anlamda katılımı, heyecanı yüksek bir kongreydi. Kongrede tek tek el sıkmadığım kimse kalmadı. Oy veren ya da vermeyen herkesin elini sıktık. Çok güzel bir tablo çizdiğimizi düşünüyorum” dedi.

İLÇE BAŞKANLARIYLA UYUMLU ÇALIŞMA

Birlik ve beraberliği sağlamak için Gebze’ye çıkartma yaptık” diyerek ilçe başkanlarıyla olan uyumundan bahseden Yıldızlı, “CHP’nin 1 Mart’taki kongresi, iktidar kongresidir. Siyasette iddianız olacak. Siyasette başarılı olmanız için çalışmanız gerekecek. Kongremiz çok başarılı bir kongreydi, iktidara gidiş kongremizdi. 6 Mart’ta mazbata töreni vardı. Bu tarihten önce birlik ve beraberliği sağlamak için Gebze’ye çıkartma yaptık. Biz bu kenti 12 ilçe başkanıyla, milletvekilleri ve belediye başkanıyla ortak akılla birlikte yöneteceğiz dedik. Gerçekten 12 ilçe başkanıyla da ciddi bir uyum içerisinde çalışıyoruz şu an. Gebze’ye gittik geldik, mazbatayı aldık ve akabinde pandemi süreci başladı” ifadelerini kullandı. İl yönetimi olarak sahaya indiklerini belirten Başkan Yıldızlı, “İlçelerimiz de programlarına devam ediyor. Cuma günü Darıca’dayız. Bütün muhtarları dolaşacağız. Pazartesi ve salı günleri buradayız. Çarşamba, perşembe ve cuma günleri ilçelerdeyiz. Öğlene kadar buradaysak öğleden sonra mutlaka ilçelerdeyiz. Gittiğimiz yerlerde muhtarlar tarafından çok güzel karşılanıyoruz. Ayrıca yakınları vefat edenlere taziye ziyaretlerimiz ve esnaf ziyaretlerimiz de oluyor.

“37 YIL SONRA BİR İLK OLACAK’

Son olarak Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın TBMM Grup Başkanvekili olması hakkında açıklamalar yapan Başkan yıldızlı,  “Kentimizden en son Halim Aras TBMM Grup Başkanvekilliği yaptı. Haydar Bey, 37 yıl sonra Kocaeli için ciddi bir kazanımdır. Biliyorsunuz başbakan yardımcıları oldu kentte. Haydar Beyin yeni görevi hem CHP için hem de Kocaeli için ciddi bir kazanımdır. Biz de karınca kararınca çevredeki il başkanlarıyla görüşerek sürece katkı koyduk, destek istedik. Sağolsunlar kırmadılar. Haydar Bey de bu konuda tecrübeli. Haydar Beyin geldiği konum hepimiz için çok yararlı oldu. Kocaeli’den mutlaka bir kişinin Parti Meclisi’nde yeri olacak. Olmazsa olmaz. Çünkü biz Kocaeli’de yerelde ve genelde iktidar istiyoruz. Onun için Genel Merkezle olan bağımız kuvvetli olacak. Buradan 1 kişi kesin ama 2 olabilir mi bilemiyorum. Şartları zorlamak lazım. Çünkü 60 kişilik kadro daralıyor. Bunun 20-25’e yakını gençler, kadınlardan oluşacak. Böyle bir kotaları var. Yani kadro darlaşıyor. Ama biz mutlaka PM’de temsil edileceğiz” dedi.

YORUM EKLE