banner114

CHP Rumeli Balkan Türkleri’nin konuğu oldu

CHP Kocaeli, İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde yaşayan Rumeli Balkan Türkü esnaflarının her hafta düzenlediği kahvaltı programının konuğu oldu, ardından bölge esnafını ziyaret ederek taleplerini dinledi

CHP Rumeli Balkan Türkleri’nin konuğu oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP Kocaeli Balkan Masası temsilcileri Selim Yıldız ve Erdem Arcan, İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde  Dönerci Mehmet Usta’da kahvaltı için bir araya gelen Rumeli Balkan Türkü kökenli esnafların konuğu oldu. Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Altintip, Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Hamit Taşkıran, Fahri Yılmaz, Ferdiun Ateş, Hasan Bayraktar, Mehmet Taşkıran, Bayram Yıldızhaç, Adem Adalı kahvaltının ardından CHP’li heyet ile bölge esnafını ziyaret etti.

İLİŞKİLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

Bölge esnafının sorun ve taleplerini dinleyen CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, parti olarak yürüttükleri Balkan Masası çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Ziyaretlerini sıklaştıracaklarını ifade eden Başkan Yıldızlı, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak toplumun her kesimi ile buluşmaya devam ediyoruz. Milletimizin ne yazık ki sürüklenmek istediği kutuplaşma noktasını hep birlikte kıracağız. Kökenlerine sıkı sıkıya sarılan Balkan Türkleri’nin talepleri de bizler için çok kıymetli. Bu buluşmalara devam ederek ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE