banner143

CHP Kadın Kolları kongre tarihleri belirlendi

CHP’de kadın kolları ilçe kongrelerinin tarihleri belirlendi. İzmit ve Dilovası’nda ise tarihi netleştirilemedi.

CHP Kadın Kolları kongre tarihleri belirlendi

CHP’de tamamlan ilçe kongrelerini ardında sıra kadın kolları kongrelerine geldi. CHP’de İzmit ve Dilovası hariç tüm ilçelerin kongre tarihleri belli oldu.

Kongreler ile ilgili bir açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “İl ve 12 ilçe yönetimimiz, partililerimiz ve bu kentin her alanında mücadelemize ortak olmuş emek vermiş tüm kadın yoldaşlarımıza geride bıraktığımız 2 yıllık görev sürecince çok teşekkür ediyorum. Görev aldığımız süreç içerisinde hayatın her alanında verdiğimiz bu onurlu mücadelede gerek başkanlarımıza, gerekse yöneticilerimize sorumluluklarımızı layıkıyla yerine getirdikleri için minnettarım” dedi.  
“AYRIŞTIRMAYA DEĞİL BİRLEŞTİRMEYE”
“Önümüzdeki kongreler sürecinde göreve devam etmek isteyen, yeniden aday olmayı düşünen başkanlarıma ve bu onurlu mücadelede ben de varım diyerek elini taşın altına koyan tüm aday arkadaşlara başarılar diliyorum” diyen Kaya, “Göreve devam etmek istemeyen, yeniden aday olmayı düşünmeyen tüm başkan ve yöneticilerime de katkılarından, emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu sürecin ayrıştırmaya değil birleştirmeye odaklı olduğunu bildirir, kazananın isimler üzerinden değil yapılar üzerinden belirleneceği bir süreç olmasını temenni ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyan bu yolda verilen her mücadele ayrı bir öneme sahiptir. O yüzden bu yarış partimizi iktidara taşıma yarışıdır. Dolayısıyla kazananın yine Cumhuriyet Halk Partisi olacağına inancım tamdır” diye belirtti.

İlçe kongre takvimi;
8 Şubat 2020 - Karamürsel
9 Şubat 2020 - Körfez
12 Şubat 2020 - Kartepe
16 Şubat 2020 - Darıca
19 Şubat 2020 - Çayırova
20 Şubat 2020 - Gölcük
21 Şubat 2020 -  Kandıra
22 Şubat 2020 - Başiskele
22 Şubat 2020 - Derince
23 Şubat 2020 – Gebze
(İzmit ve Dilovası ileriki tarihlerde yapılacaktır)

YORUM EKLE