banner114

CHP Darıca’dan alternatif anma!

CHP Darıca İlçe Örgütü, 19 Mayıs nedeniyle alternatif anma töreni gerçekleştirdi.

CHP Darıca’dan alternatif anma!

CHP İlçe Başkanı Gmökhan Aktaş, Meclis Üyeleri ve partililer, Darıca sahilde bulunan Atatürk anıtına çelenk takdiminde bulunurken, Attaürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. İlçe Örgütü adına konuşma yapan Başkan Aktaş, “19 Mayıs günü tarihimizin eşsiz dönüm noktasıdır. Gençliğine emanet edilen Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı gündür.

Toprakları isgal edilmiş ve kaderleri Yabancıların insafına bırakılmış bir millet olmak kabul edilemezdi. Ya istiklal ya ölüm' diyerek varoluş mücadelesini başlatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmış ve sadece bizim ülkemizin makus talihini değiştirmekle kalmamış bir çok ulusa adeta yol gösterici pusula olmuştur.

CUMHURİYETİN İÇİ BOŞALTILDI

Son yıllarda devleti yönetenler tarafından Cumhuriyet değerleri, Milli bayramlarımızla beraber sistematik bir şekilde belleklerden silinmeye, unutturulmaya, içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Aynı zihniyetin temsilcileri Tarikat, Siyaset, Mafya ile kirli ilişkilere bulaşmış dibine kadar pisliğe batmışlar. Gazetecileri aydınları konuşan tüm muhalifleri tehdit ediyorlar malesef bu ülkenin savcılarından bir taneside çıkıp halk adına hesap soramıyor.

Onların soramadığını bu rezil düzen yıkıldığında  hesabını bizler soracağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. CHP Umudun ve varoluşun simgesi olmaya devam edecektir.

CHP iktidarında yargının bağımsız ve tarafsız olmasının sağlanması, hukukun üstünlüğü,

hayatın her alanında yeniden tesis edilecek. Gençler işsiz kalmayacak geleceğinden umutsuz olmayacak hayal kuran üreten Turkiye'nin gençleri olarak rol alacaklar. CHP olarak söz veriyoruz, Cumhuriyet meşalesini ilelebet yakacak, 'özgürlük, adalet, refah ve barış' içinde, ortak bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz.

YORUM EKLE