banner114

CHP Darıca, Mahkeme yollarını aşındırdı!

CHP Darıca İlçe Başkanlığı, Termal Grup Projesi için bir kez daha mahkeme yollarına düştü.

CHP Darıca, Mahkeme yollarını aşındırdı!

Darıca’ya marka değer katacak vizyon projelerden olan, uzun bir süredir hazırlıkları yürütülen Termal Grup projesini daha önce defalarca mahkemeye taşıyan, ancak her mahkeme sonrası Meclis de kabul edilen değişiklikleri beğenmeyen CHP Darıca, yine yargı yoluna gitti. Kentin vizyonunu değiştirecek marka projeyle anlamsız bir şekilde mücadele eden İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, yeniden İdare Mahkemesine gitti.
AKTAŞ ÖNCE RÜŞVET SKANDALINI ANLATSIN
Termal Grup projesi daha önce CHP ilçe yönetimini de karıştırmıştı. Partide bu projeden dolayı rüşvet iddiaları ayyuka çıkmış ve İl Disiplini Kurulu süreci devreye girmişti. CHP Darıca daha kendi içlerinde yaşanan bu rüşvet skandalını aydınlatmayıp kamuoyuna bilgi vermemişken, projeye itiraz peşinde koşması anlamsız karşılandı. İlçe Başkanı Aktaş sosyal Medyadan yaptığı açıklama da itirazla ilgili, “ilçe sekreterimiz ve meclis üyelerimiz ile birlikte bölge idare mahkemesine başvurumuzu yaparak yargı sürecimizi başlatmış bulunuyoruz. İmar plan değişikliği tüm Darıcalı vatandaşlarımızı etkilemekte, toplumsal eşitsizlik duygusunu derinleştirdiği gibi adalet duygusunu da yok etmektedir. Hiçbir mahallemizde emsali olmayan bu yapılaşma modeline karşı 14 mahallemizde tüm Darıcalı Yurttaşlarımızla karşı çıkmak görevimizdir.
SONUNA KADAR MÜCADELE 
Adama ve kişilere göre yapılan siyaset anlayışından uzak halk için siyaset yaparak, hiçbir vatandaşımızın hakkını yedirmeyeceğiz ve mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.
Bölgemizde yaşanan alt yapı, üst yapı, elektrik, internet, trafik gibi sorunlarının da çözüme kavuşması adımında da Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanlığı olarak söylemlerimizi ve sahada tüm kadrolarımızla olmayı sürdüreceğiz.  Bizler başta yaşadığımız ilçemiz Darıcamızda vatandaşlarımızın kaliteli hizmet ve yaşam hakkına sahip olduklarını biliyoruz. Buna engel olmaya çalışanların karşında mücadelemizden asla vazgeçmiyoruz.
Gerek yargı önünde gerek mecliste yapılan yanlışların üstüne gidiyoruz. Gerçekleri söylemekten korkmuyoruz, yılmıyoruz.

YORUM EKLE